Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ma voltam "fiatal titkárnőt...

Ma voltam "fiatal titkárnőt keresünk" állásinterjún - Csak nekem tűnik furának az állás, vagy ez normális? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, netes hirdetésre jelentkeztem, fényképes önéletrajzzal, behívtak állásinterjúra - vagyis egy kávézóban találkoztam a "főnökömmel" (aki egy 20 év körüli srác), 5 perc beszélgetés után elmentünk az "irodába", ami egy panelház valahanyadik emeleti bérelt lakása volt...


Ott a "főnököm" előadta:

-Nincsenek ügyfelek, csak ketten dolgozunk (vagyis nem találkozunk emberrel...)

-Netes munkát kell végeznem (online kereskedelem, régiségeket, vagy miket kell fényképeznem, és feltölteni netre, iratot rendezni, könyvelni, majd vevőkkel mailezni, utalásokat intézni, bankba, postára járni...)

-Ne reklámozzam hol dogozom.

-Naponta fizet, 8 órás munkáért 5000 Ft-ot kp-ban.


Szerintetek ez nagyon gáz, vagy csak nekem fura?


2013. nov. 15. 20:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Nem gáz csak fura! Gondolom nem lennél bejelentve..
2013. nov. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Ez így úgy bűzlik ahogy nem kéne.. Hogy nem tisztességes meló az is tuti..
2013. nov. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
66%
Most komolyan kérdem, miért kell lepontozni egy teljesen korrekt választ ?
2013. nov. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem a "főnök" (aki egy 20 év körüli srác) pontozott le.
2013. nov. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen kis cégecskét egyedül is simán el tudna vezetni a főnök.

Inkább csak azért keres valakit, hogy minél kevesebb nyom maradjon őutána, amikor meglóg az emberek megkárositásából beszedett lóvéval.

2013. nov. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Több sebből vérzik a dolog: 20 év körüli kissrác a főnök (nem lehetetlen egy saját vállalkozásnál, de azért nagyon ritka), ne reklámozd hol dolgozol (ez tisztességesen működő cégnél ilyen nincs), nem utalja a pénzt, hanem kp-ban adja (nehogy bármi nyoma legyen a dolognak), a netes munka csak ráadás, mert a 99%-a ezeknek kamu. Gondolom nem bejelentett munka.

Vagy valami teljesen illegális dologról van szó, amit rád lehet kenni vagy valamilyen erotikával, prostitúcióval kapcsolatos dolog áll a háttérben.

Azért keresnek fiatalokat, mert ők naivak és minden hülyeséget bevesznek. Ne sértődj meg, de tanulj a dologból és legyél óvatosabb.

2013. nov. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
11%
Bocs, de ha minden nap, a munkaidő lejárta után a kezedbe nyom 5000 forintot, akkor mi a baj?
2013. nov. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%
... csak nehogy a végén te legyél az "áru" ami a netre kerül, mert azok után onnan le nem szeded magad.
2013. nov. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
96%

"Bocs, de ha minden nap, a munkaidő lejárta után a kezedbe nyom 5000 forintot, akkor mi a baj?"


Max. elrabolják és kuncsaftokhoz viszik, végülis nem a világ vége:D


Lehet én vagyok túl elővigyázatos és paranoiás, de nem véletlenül csak kettesben találkoztak és panellakásban, semmi szerződés vagy valami, aminek nyoma lenne és a kérdező ne mondja el hol dolgozik...

Én sose mennék bele ilyen üzletbe. Ezekből lesznek a hírek a tv-ben...

2013. nov. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
87%
Az a baj, hogyha bűncselekményben veszel részt így is, akkor bűnrésszesség miatt mész a sittre. Amúgy nem gáz
2013. nov. 16. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!