Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem találom a helyem, úgy...

Nem találom a helyem, úgy érzem csak pazarlom az időm és a képességeim, hol tudnék többet keresni?

Figyelt kérdés
Jelenleg államigazgatásban dolgozom vidéken, de nem élégít ki és a pénzt is keveslem. Úgy érzem sokkal többre vagyok képes, de nem merek a biztosból váltani. Első végzettségem állig fősuli, utána a jogász (bojtárkodni és ügyvédkedni nem akarok, így is sok az ügyvéd), mellette szoftverüzemeltető, és közgazdasági a szakközepet végeztem. Elég kreatív embernek tartanak, most szervezkedni is kezdtem szabadidőmben, de vidéken nem lehetne csak ebből megélni. Ha hallom, hogy mennyit keresnek egyesek, mindig arra gondolok, hogy sokkal többre lennék képes és igazából ki sem elégít ez a munka, az egész életem úgy élem le mint egy robot. Én is szeretnék olyannal foglalkozni ami érdekel és jól megfizetik, de ha nem is érdekel legalább jól megfizetnének érte. Ügynöki munkákon már túlvagyok még gyerekkorban, nem szívesen tukmálok már embereket. Pl fejvadász céghez elmennék dolgozni, munkavállalókat vállogatni v ilyesmi, az érdekes lehet...Írjon már vki tapasztalatot! Köszi
2013. nov. 17. 15:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Én vidéken voltam pénzügyes egy multinál. A pénz nem volt rossz, bár annyira nagyon jó sem. Feljebb jutni nem engedtek, pedig többször is próbáltam. Mivel nő vagyok, a végén hagytam a fenébe, és inkább elmentem szülni. Aztán nem vettek vissza. Bárhova jelentkezem, azt tapasztalom, hogy az ex helyem még mennyire álom volt, fizetés, feladatok, stb. tekintetében. Magamtól soha nem váltottam volna, az biztos, holott az is igaz egyébként, hogy sokkal többre lettem volna képes.

Sajnos a diplomás emberek 90 %-a olyan munkakört lát el, amelyben korántsem tud kiteljesedni.

Szerintem vagy elfogadod ezt, vagy elmész a fővárosba.

Engem ugyanis folyamatosan hivogatnak fejvadászok, sőt konkrét cégek is, mióta egy-két állásportálra feltöltöttem az önéletrajzomat. Egy volt, amire el is mentem interjúra, de ott meg azon buktam el, hogy messze lakom, és mondtam, hogy én biztos nem költözöm, feljárok. Ezt nem szokták szeretni.

Ha egyedülálló férfi vagy, akkor szerintem költözz fel albérletbe, ott sokkal több a lehetőség. Vidéken nem nagyon érdemes váltani, csak cseberből-vederbe kerülnél.

Nekem itt olyan fizetéseket mondtak, hogy nem tudtam sírjak vagy nevessek. Multi, és diplomát meg tapasztalatot meg nyelvtudást akar, és hidd el, hogy a bértábla még sokkal jobb volt annál, amit mondtak.

2013. nov. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ezért mondom, hogy keveslem a pénzt, a multiknál eleve sokkal többet lehet keresni, de itt az se nagyon van... és nő vagyok 3 gyerekkel, ez ugye helyből minúszol... de így legalább tudom, hogy más is van hasonló cipőben...
2013. nov. 20. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!