Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Irodai munkára lettem beosztva, (nem fix munkahely) ahol használati utasításokat kell fordítgatnom, angolról-magyarra. Ha fogalmazhatok így, a tököm ki van az egésszel. Ezzel a kijelentéssel még finom voltam és nőies. Halálra unom magam, reggel 8-tól 16-ig ezt csinálni. Nap vége felé már egy épkézláb mondatot nem tudok összerakni, kifáradok agyilag a 80-90 oldalas fordításokkal, teli szakszavakkal. Rengetegszer van hogy angolul mondok szavakat, mert már nem jut eszembe magyarul. Web-Programozó a munkám, csak kanyarban nem arra lettem felvéve, és mondta a főnök hogy nem is fog tudni ilyen munkát adni. A laptop amin dolgozok egy fos, lassú. Zenét se lehet rajta hallgatni, mert úgy szaggat a hang ahogy nyomom le a betűket ezen a sz@ron. Már a fejemet karcolom kockásra néha. Elvileg folyamatban van egy szakmai munka, amire remélem be is hívnak majd a héten. Addig is mit lehetne tenni, hogy ne szúrjam magam tökön?
2013. nov. 18. 10:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Nagy monotonitás tűrésem van, anno diákként rengeteg monoton munkát vállaltam (mezőgazdasági, és üzemi), de itt a harmadik hetemet húzom, de ez az összesen túltesz.
2013. nov. 18. 10:20
 2/5 anonim ***** válasza:

3 hét után kibuktál? Akkor nincs monotónia tűrésed egyáltalán. Ezt szerintem ne is hangoztasd sehol. Én 2 évet dolgoztam egy olyan helyen ahol egész nap csak adatokat rögzítettem számítógépre és borítékot bontottam. Ott még rádiót se volt szabad bekapcsolni, hogy ne terelje el a figyelmet a munkáról és ne zavarjon másokat. Mindezt fos pénzért. Bírtam és csináltam volna még. Én bírom a monotóniát. Te nem. :)

Vigyél be rádiót egyébként.

2013. nov. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hogy tudtam hogy megint záporoznak majd az engem fikázó válaszok. Valahogy éreztem. :DD Oké. Akkor nem bírom a monotóniát. Hiszen ismersz ugye. Köszi a választ!


Ui.: 2x2 hónap napi szintű címerezés, bejárósként. 1 hónap napi szintű kólagyári kisegítés szintén bejárósként hajnali 3 órás keléssel (szalagmunka 12 órás). 2 hónap papír írogatás a STADLER-nél, 14-től 22-ig (hajnali 1-re értem haza, másnap suli). 2 hónap zöldségválogatás hűtőházban, szintén esti 22 órás hazaéréssel. és még sorolhatnám a jobbnál-jobb diákmunkákat amiket csináltam sulis éveim alatt, sz@rért hugyért. Sehol nem volt rám panasz. De oké. Biztos nem bírom a monotonitást. :D


De most ezt is minek írtam le... felesleges. úgy is jönnek majd itt a: "Már ennyitől kibuktál? Hát én 38 évet húztam le irodában, papírt válogatva!" és társai hozzászólások. Csak tudod, ha már szoptam egy szakmáért, szeretnék abban dolgozni (minek húzta el a mézes madzagot ha utána meg azt mondja hogy nem fog tudni ilyen munkát adni?), és nem olyan gépek használati utasításait fordítgatni teli full idegen szakszavakkal amihez annyi közöm van mint neked a vonatvezetéshez (ha már ismerjük egymást). Elnézést érte. Ezek szerint ez ebben az országban nagyképűségnek számít, ha kimerem ejteni a számon hogy a szakmámban akarok dolgozni. :D Jöttem volna el óvoda után dolgozni, kb. ugyanott lennék mint most.

2013. nov. 18. 10:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Senki sem ítél el. Csak ha pénzt akarsz keresni, akkor csinálod ami van és lépsz ha lesz jobb. Én sem a szakmámba dolgozok. Sőt ebbe is belefutottam már amit Te csinálsz. Ügyfélszolgálatosnak jelentkeztem és fénymásoló, nyomtatók használati útmutatóját kellett volna fordítanom. De szerintük nekem nem volt ehhez elég jó az angolom ezért nem kerültem végül oda.
2013. nov. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyennel már nálam is próbálkoztak, amikor még egyetemista voltam. Felvettek irodai munkára, hogy az idegennyelvi levelezést intézzem (nyelvszakokon tanultam), aztán meg le akartak fordíttatni velem egy szakkönyvet angolról magyarra. Egyszerűen közöltem, hogy ez egy kicsit más árkategória, mint amit az irodai munkámért adnak, szívesen lefordítom nekik, de külön kiszámlázom a szakfordítás szokásos díjával. Úgy már nem kellett nekik. Pár hét múlva meg én is meguntam az egészet. Nem nekem való az iroda.
2013. nov. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!