Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Figyelembe veszik itthon a...

Figyelembe veszik itthon a cégek, hogy milyen nyelvvizsgája van az embernek?

Figyelt kérdés
Amennyiben szükséges középfokú nyelvvizsga, válogatnak aszerint, hogy az éppen Origo-s vagy ECL-es vagy másmilyen?
2013. nov. 23. 00:17
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Behívnak interjúra (ha behívnak), és ott beszélni kell. Ha nincs nyelvvizsgád az sem számít, ha folyékonyan beszéled. Ha meg nem tudsz beszélni, senkit nem érdekel, ha akár Londonban nyelvvizsgáztál, az sem.
2013. nov. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
szintén csak megerősíteni tudom a #1 hozzászólását
2013. nov. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Senkit nem érdekel a nyelvvizsgád, csak tudj beszélni és írni.
2013. nov. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Amúgy a középfokú nyelvvizsga megléte meg nem sokat ér.

Egy csomó embernek van, aki csak hebegni, habogni tud éles helyzetben.

2013. nov. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem. 41 vagyok, 20 éves korom óta dolgozom, 4 nagyobb multinál, ez alatt soha egy interjúnál nem kérték a nyelvvizsgát, nemhogy azzal foglalkoztak volna, hogy milyen van. Az egyik nyelvből van a még Rigó utcainak nevezett középfokú és egy IELTS, a másikból semmilyen, pedig ugyanolyan jól tudok. Pénzkidobás az egész nyelvvizsga, ha nem a diplomához kell. Az interjún egy ponton átváltottak angolra, a másik nyelv vagy nem érdekelte őket mert az álláshoz nem kellett, vagy az egyik helyen behívtak valakit a munkatársak közül aki szintén beszélte és kérdezgetett pár dolgot.
2013. nov. 23. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Én is most kezdtem el németet tanulni. A csoporttársak nagyon forszírozták a nyelvvizsgát, de pont a tanár beszélte le őket. Nem kell a diplomához, felvételihez, senkit nem érdekel, és az ára is horror.

Ráadásul a legtöbb nyelvvizsgán teljesen életszerűtlen feladatok vannak. Pl. hibajavításos feladatok. Az 5 feladatból meg összesen egy a beszélgetés, kb. egy 10 perces interjú. Amin szerintem nem is tudják eldönteni, hogy tudsz-e beszélni, csak, hogy éppen mázlid volt-e a témával.

Amikor angol interjúra mész külföldi nagyfőnökkel, akkor az egész interjú angolul folyik. Én voltam már 1,5 órás interjún is, ahol egy szót nem beszéltünk magyarul. A 10 perces középfokú nyelvvizsga kutya füle ahhoz képest. Viszont senkit nem érdekelt, hogy egy bizonyos újságcikkbe be tudom-e helyettesíteni a hiányzó szavakat...

2013. nov. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%
Tudj beszélni, más nem számít.
2013. nov. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!