Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan léphetnék előre?

Hogyan léphetnék előre?

Figyelt kérdés

Hülye, meglepő kérdés lesz már most szólok.

35 éves vagyok, most kerültem végre nagyfőnök-helyettes pozícióba, szépen végigjártam a lépcsőt, okj-val kezdtem, majd két diploma, egymás után.

Eddig ugye lefoglalt a dolog, hogy tanuljak meg bent teljesítsek, ne hibázzak stb.

De most valahogy úgy nincs tovább, nagyfőnök ki tudja mikor leszek, lehet, sőt simán van 10 év, hogy oda jussak, hogy esetleg szó legyen róla.

Ismeretségem nem olyan nagy, vidéken egy kisvárosban jobb lenne, mert ott még egy üzletvezetőnek is előre köszönnek, itt lehetsz áruházvezető is, az se érdekel senkit.

Most olyan semmilyen érzésem van, gondolkoztam vállalkozáson is, de sokan lebeszélnek róla.

Na meg nem is kell, látom, h mennek csődbe ismerősök, nem nagyon látok bárhol fejlődést.

Másrészt, amit szívesen csinálnék, ahhoz rengeteg pénz kell, na meg teljes ember.

Szal ezt hagyjuk is.

Esetleg valakinek, valami tanács?



2013. nov. 26. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Elégedj meg azzal, amid most van.

Gondolom ilyen magas poziban jó a fizetésed, hát élj, szórakozz, barátnőzz, csinálj gyerekeket.

Mire ezekkel megvagy, már elő is fognak léptetni.. 10 év csak úgy elrepül.

2013. nov. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Két lehetőség áll előtted nyitva:


1., Beleülsz a langyos vízbe, ahol most vagy, kihasználod a pozíciódat és ennyi.


2., Váltasz. Azt tanulja meg mindenki, hogy egy cégénél karriert befutni szinte lehetetlen. Sokkal de sokkal gyorsabban és biztosabban halad felfelé egy törekvő munkavállaló a ranglétrákon, ha 3-5 évente céget vált és MINDIG felfele vált. Például ha a Tesconál osztályvezető vagy sokkal könnyebb az Auchanhoz bejutni egy kisigazgatói posztra, mint a Tesconál maradva feldolgozni magad. És természetesen fordítva.


Ez természetesen nagy kockázattal jár, de kockázat nélkül nincs nyereség.

2013. nov. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kössz a válaszokat, főleg a második válaszolónak.

Pont ilyen választ vártam, amit nem tanítanak iskolában.

Vagy tapasztaltabb tanácsként adja, vagy magától jön rá az ember.

2013. nov. 26. 18:34
 4/8 anonim ***** válasza:

A lényeg,amit a 2.írt,tehát ha lehet 3-5 évente válts céget és mindig tedd magadat oda,ha kiadnak x melót akkor 2-3-szor annyit végezz el,munkakörödön felül vállalj melókat,sőt ha kell 2-3 pozíciót is láss el,ügyeskedj,hajts,mindent tegyél félre legyél nagyon ,,kattant" mármint a munkára,minden mást tegyél félre.

Végezz el egy MBA-t is ha van rá lehetőséged.

2013. nov. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"tehát ha lehet 3-5 évente válts céget és mindig tedd magadat oda,ha kiadnak x melót akkor 2-3-szor annyit végezz el,munkakörödön felül vállalj melókat,sőt ha kell 2-3 pozíciót is láss el,"


Ennek semmi értelme. Ha 3-5 évig nem készülsz előrelépni cégen belül (hiszen majd váltásnál akarsz), akkor minek hajtani, többet dolgozni, mint ami elég ahhoz, hogy ott maradj? Teperni azért kell, hogy előléptessenek, de pont azt tanácsoljátok, hogy azt majd váltással.


A 2-3 pozíció vállalása is hasonlóan marhaság.

2013. nov. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"tehát ha lehet 3-5 évente válts céget és mindig tedd magadat oda,ha kiadnak x melót akkor 2-3-szor annyit végezz el,munkakörödön felül vállalj melókat,sőt ha kell 2-3 pozíciót is láss el,"


Ez valóban egy ordas nagy butaság. Pláne azért, mert aki ezt csinálja az 2-3 hónap alatt kiég és lapátra teszik azon nyomban.


A karrierista szemlélet sehol sem mondja, hogy dolgozz más helyett vagy többet, mint amit elvárnak tőled. Pont annyit kell dolgozni, amennyi az elvárás és azt 101%-osan teljesíteni.


Aki más helyett dolgozik 2-3 munkakört és éjjel-nappal 2-3xos melót végez azt simán balek droidnak nézik, semmi többnek.

2013. nov. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sikergondolkodás című könyvet tudom javasolni:,,Nyújtsál pluszt a munkahelyeden,tedd magadat nélkülözhetetlenné,ha klell vállalj többletet mindig többet teljesíts mint amit elvárnak tőled."

Azért a szerző kicsit jobban ért hozzá szerintem,felépített egy néhány sikeres céget és nem kakával gurigázik.

2013. nov. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

# 7


Nagyon szép kerek, összetett mondat, de akkora bullshit, mint egy ház. Tipikusan olyan, amivel könyvet el lehet adni a valósághoz meg semmi köze.


A "tedd magadat nélkülözhetetlenné" az egyetlen értelmes része, aminek értelme is van. Aki meg mindig többletet teljesít mint amit elvárnak tőle és extrát vállal az kiég fél év alatt aztán összeroppan a munka súlya alatt. Ez a tipikus "managerbetegség", nem egyet láttam már összeroppanni. Mondanom sem kell, hogy nem ők mentek felfele a ranglétrán, hanem aki tudta, hogy hol a saját munkájának a határa és azt tökéletesen elvégezte, ezt ötvözte némi kreativitással és a megfelelő s3ggek nyalásával. Ennyi a nagy trükk.


Aki dolgozik, mint egy őrült annak hamar annyi.

2013. nov. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!