Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomásan gyártósoron dolgozn...

Diplomásan gyártósoron dolgozni, onnan feljebb lépkedni, vagy itthon várni a "megfelelő" állást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ki melyiket választaná a helyemben: bölcsész, idegennyelv diplomával Magyarország kissé elmaradott részén (Észak) gyártósorra menjek dolgozni, ahonnan ha rátermett vagyok és motivált akkor valószínűleg feljebb is mehetnék, vagy pedig ne menjek, hanem itthonról pályázzak még állásokat, amik egy diplomásnak "megfelelnek"? (pl. irodai munka, nyelvtanár) Azonban ezekre az állásokra tapasztatlan munkaerőt nem vesznek fel. Egyelőre a költözés anyagi okokból nem megoldható.

Ki melyiket választaná?

Köszönöm a válaszokat!


2013. nov. 27. 08:17
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Bölcsészként egy gyárban nem nagyon van előrelépési lehetőség. Mert nincs olyan munkakör, ami szakmába vág. Anélkül meg gyakorlatilag ott vagy, ahol az érettségizettek.
2013. nov. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom, hogyan tudnál kitörni. Nyilván 12 óráznál, nem nagyon van mellette lehetőség se tanulni, se pályázni máshova...

Tudom, hogy ez mindig a dilemma: akad valami lehetőség, akár gyár, menni kell-e, vagy inkább vállalod, hogy hosszabb ideig vagy munkanélküli, de jobb állást keresel? Itt sokan leszólnának ezért, de szerintem - feltéve, hogy megteheted - inkább várj még.

Sajnos tényleg az van, hogy lehet, egy életre, vagy legalábbis évekre beskatulyáznád magad gyári munkásnak...

2013. nov. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Kizárt, hogy a gyártósoron feljebb lépkedhetnél! max brigádvezető, aki ott intézkedik. ÉS kész. ÉS nagyon-nagyon kimerítő munka. Pályázz állásokat és addig is, amíg sikerül, nyelvórákat adj(hirdesd iskolákban hirdetőtáblákon, korrepetálás)
2013. nov. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Hát, ne tudd meg, mi a véleményük a dolgozóknak az olyan brigádvezetőről, akinek csak diplomája van, de a melóhoz sz.art sem ért, csak a dirigáláshoz, mert ez így szokott lenni..Szalagmunka során nem sokat fogsz megtanulni mindarról, ami az adott munkaterületen szükséges.

Ez olyan, mint pl mikor én varrtam és betettek műszak vezetőnek egy kis nyikhaj leányzót, aki protekciós diplomás volt, azt sem tudta, melyik a tű meg melyik az olló, viszont azonnal kiskirálynak érezte magát és piszkosul tudta osztani az észt, minden 2. hibátlan cuccot visszadobta, hogy nem jó!Na, nem sokáig tartott a jóléte!Mikor már általános volt a lázadás ellen és valaki majdnem nekiment ollóval, akkor átrakták a kis drágát egy irodába, ott melegedett jó pénzért, de legalább nem a dolgozókat bosszantotta.

Szóval nem minden a diploma!Ha már diplomát akartál ne vedd el a munkát az alacsonyabb végzettségűektől, keress magadnak való állást!Elárulom, diplomát nem igénylő munkakörbe sem szívesen vesznek fel tapasztalatlan munkaerőt.Még a takarításhoz is kell bizonyos hozzáértés és gyakorlat.

2013. nov. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Ha alulról kezdi, akkor lesz fogalma a dolgokról, én megpróbálnám, ismerek pár embert, legalul kezdték, gépek mellett műszakban, majd szépen lépegettek feljebb, ismerik az egész gyártási folyamatot, megvezetni nem tudják őket, ma már irodában, jó fizetésért, normális munkaidőben dolgoznak.
2013. nov. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Én diplomával, és 3 szakmával elvállaltam egy olyan állást, ami meg sem közelíti a végzettségeimet, viszont nem is kellene hozzá semmilyen végzettség, nemhogy diploma! És így lassan 1 év távlatából kijelenthetem, nem bántam meg. Hogy miért? Mert ha nem vállalom el, tudom hogy még itthon ülnék fizetés nélkül a sültgalambra várva ( mert hát nem megy a melókeresés pikk-pakk módon, hacsak mindenhol nincs ismerősöd! Diploma ide vagy oda, ebben az országban ismeretségek és haltalmas mázli nélkül szinte semmit nem ér! ) A munkám mellett van hogy este nézelődök más munka után, van hogy szabit veszek ki, mert behívnak valahová, de közben teszem a dolgom, van havi fizum, van munkám, van rendes jövedelmem. Ha pedig találok olyat, ahová átmehetnék, megteszem. De nem tudnék itthon ülve a sültgalambra várni! Na meg anyagilag is elég veszteség volna az... Ha neten nézelődsz munka után, akár mellette el is mehetsz gyártósorra. Ha akad jobb, ahová átvennének, menj át. Anyagilag, és nem utolsó sorban tapasztalatszerzés céljából jobban jársz, mint az otthon üléssel! Szabadnapjaidon, meg simán adhatsz különórát, vagy valami hasonlót... :)
2013. nov. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Hülyeség, hogy nem lehet előrelépni. 4-5 ilyen sztorit tudnék mondani legalább az ismerősi körömben. Olyan céget keress ahol sokan dolgoznak 5-600+. Legyen egyáltalán lehetőség valahova továbblépni.

Ilyen helyeken általában nagy a fluktuáció. könnyű bekerülni. Ha kibírod az első időket, akkor lehet azért előremenni. Kezdesz szalagmunkásként, utána lehetsz qualitys, később csoportvezető, műszakvezető, aztán esetleg irodista.

De mondom, ez csak nagy helyeken megy. Tapasztalat!

2013. nov. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :) megnyugtató hogy vannak továbblépéses "ellenpéldák" is, amiről a "beajánló" ismerősöm beszélt:)
2013. nov. 28. 09:26
 9/9 anonim válasza:

Én a saját példámat tudnám felhozni csak.

Szerintem vállalj olyan munkát, ahol alkalmi munkavállalóként vagy bejelentve. Én egy olyan helyen dolgoztam, ahol 15 munkanapot kellett bevállalni (hétvégén is mehettem) lehet, hogy kevesebb pénz, de mellette nem kellett szabit kivennem, ha valahonnan behívtak állásinterjúra, nem kellett semmit sem túlbonyolítani.

Így lett munkám fixen addig, amíg a szakmámban nem helyezkedtem el.

Bár az esetedben kérdéses az is, hogy hol van az itthon és miből szereztél diplomát.

Bár akárhogy is van, én a helyedben nem hagynám veszni azt a sok évet, amit a diploma megszerzésével vesztegettem és nem mennék el gyártósorra dolgozni, mert akkor hiába volt a diploma és akár talán elég lett volna a 8 általános végzettség is.

Főleg akkor lenne nagy veszteség, ha nem tudsz feljebb lépkedni és esetleg ottragadsz, mert ebben az országban hiába mondják, sajnos nemsokmindenre van garancia, azt maximum egy mikróra kapsz a boltban.

2013. dec. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!