Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy álláskereső nem informá...

Ha egy álláskereső nem informálható le a facebook-on mert nincs fent, az eleve hátránnyal indul?

Figyelt kérdés
Ha ez hátrány akkor miért, mire következtetnek a HR-esek a jelölttel kapcsolatba?

2013. nov. 27. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség. Ha fent van, de az össze információ róla privát? Vagy valami tucat neve van, és 100 másik olyan ember van fent, és nem következtethető ki hogy melyik ő... Nem hiszem hogy az lenne egy álláskeresésnél a legmérvadóbb...
2013. nov. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Nem hinném, hogy ez kifejezetten hátrány lenne. Én hiába vagyok fent, ha csak egy két adatom publikus (a könnyebb beazonosíthatóság miatt), a többit meg csak a barátaim láthatják.


Szerintem nagyobb hátrány lehet az, ha valakinek a profilja tele van hányós/részeges parti képekkel ill. egyéb majdnem meztelen képekkel és ha mondjuk valamilyen szélsőséges csoport tagja és napi rendszerességgel nem rejti véka alá a nézeteit. Persze nyilván egy hr-es se fogja azt mondani, hogy a fb-on talált valami miatt nem a tiéd az állás, de ha úgy érzik, hogy a te magánjellegű viselkedésed (amit mondjuk a világ elé is társz) nem illik bele a cég profiljába, akkor könnyen a kukában landolhat az önéletrajzod. Mert az ugye nyílt titok, hogy a fb-ot bőven használják a jelentkezők ellenőrzésére.

2013. nov. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

Van ahol nézik facebookot, de hidd el nem akarsz olyan helyen dolgozni.


Előző munkahelyemen köteleztek mindenkit hogy mindenki vegye fel a főnököt vagy ki van rúgva, végülis belementem mert azt hittem semmi olyat nem csináltam ami nem helyén való, alapvetően is visszahúzódóbb típus vagyok így képeket sem szoktam feltölteni meg nem frissítem hogy mikor mit csinálok csak az látszik ha mások bejelölnek hogy ott voltam valahol, de azt is csak ismerősök látják.


Főnököm kötelezett rá hogy felvegyem ismerősnek és ilyenekbe belekötött, hogy esti műszak előtt elmentünk ismerősökkel étterembe és valaki bejelölt hogy ott ettem. Főnököm jól lecseszett hogy műszak előtt miért eszem kiadós meleg ételt, attól lassabban fogok dolgozni.

Másik alkalommal meg elmentünk vasárnap sörözni, valaki ismét bejelölte hogy ott voltam a sörözésen(kb egy korsót ittam, képek nem is készültek) hétfőn megint jött lecseszni a főnök hogy részeg állat vagyok, hogy merek másnaposan (esetleg részegen) beállítani dolgozni.

Sok hasonló apróság volt még és megpróbálták bemagyarázni hogy ez a dolgok rendes menete, ennek az lett a vége hogy felmondtam.

2013. nov. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs fészbúkom, így aztán keresgélhetnek. Ahova meg fészbúk profil a belépő, oda inkább nem akarok belépni.
2013. nov. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!