Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkahelyeteken mennyire...

A munkahelyeteken mennyire számít a szaktudás?

Figyelt kérdés

Kérdésem motiválója az a tény, hogy az én munkahelyemen abszolút a protekciózás a lényeg. A közvetlen főnökömnek kinevezett személy nálam alacsonyabb képesítésű és alacsonyabb iskolázottságú és ez rám nézve enyhén szólva eléggé megalázó. Az illető csupán a protekciója alapján az ami. Ennek a ténynek vagy "jelenségnek" nemcsak én vagyok az áldozata, a sértettje, hanem egy másik kolléganő is, aki ezt nem tűrte el és inkább lelépett. További konkrét példa ugyancsak a munkahelyemről: egy már 20 éve itt dolgozó, tanult, képzett, nyelveket beszélő kolléganőt az új "nagy főnök" kirúgott mondvacsinált ürüggyel, hogy az illető helyére nevezze ki a szeretőjét, aki messze alulmaradt a kirúgott, tanult kolléganő képességeitől.

Mindezeket látva valószínű, hogy legközelebb azt a kérdést fogom feltenni, hogy érdemes-e egyáltalán tanulni, továbbképeznie magát bárkinek is, amikor ilyesmik megtörténhetnek és nem lehet tenni semmit arra hivatkozva, hogy a főnökök tkp. akármit megtehetnek azzal az indokkal, hogy azt alkalmaz, akit ő akar....


2009. nov. 21. 16:47
 1/1 anonim ***** válasza:
A legtöbb helyen ez van, mint nálatok, sajnos. Függetlenül attól, hogy közszféra vagy versenyszféra. Én pl. pont ezért is becsülöm meg nagyon a mostani helyemet, mert ott megbecsülik a dolgozni akaró munkaerőt, és ha probléma van, emberként kezelik a dolgozót. Csak ezzel meg az egyetlen probléma az, hogy nem tudom, meddig tart, mert folyamatosan csak határozott időszakokra hosszabbítanak, létszámstopp miatt nem vehetnek át egyelőre, nemzetközi hátterű, franciaországi központú cég, és még ez se tuti, de legalább emberi.
2009. nov. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!