Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A főnökömnek van igaza, vagy...

A főnökömnek van igaza, vagy nekem?

Figyelt kérdés
Rendszergazda vagyok egy cégnél, ahol lakatos munkával, és könyvkötőgépek forgalmazásával/gyártásával foglalkoznak. Tehát adott egy rendszergazdai munkakör. A főnököm azzal jött, hogy majd gépek használati utasítását kellene fordítani, angolról magyarra (itt jegyzem meg, hogy nem értek hozzájuk, nem az a szakmám.), valamint majd telefonokat intézni, szállításokkal kapcsolatban stb. Én itt megkérdeztem tőle, hogy most én rendszergazda vagyok, vagy adminisztrátor/irodista? Mondom tudtommal egy rendszergazda feladatkörébe nincs logisztika, meg használati utasítások fordítgatása. Ráadásul egy sz*ros minimálbérért. Mondtam neki, hogy vagy a munkakörömben maradok, vagy lelépek, és keressen egy logisztikást, vagy egy másik admis embert.
2013. dec. 1. 16:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
49%
munkaköri leírásod utolsó sora valószínűleg ez: és amire a főnöke utasítja...
2013. dec. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%

Van egy olyan érzésem hogy a főnöködnek nincs szüksége egy főállású rendszergazdára mert nincs annyi feladat és csak szívességből vagy rokoni kapcsolat miatt vett fel.

Kérdésre válaszolva teljesen igaza lesz a főnöködnek amikor olyan munkaerő után néz aki hajlandó dolgozni.

2013. dec. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Aki hajlandó lesz dolgozni?? Ne röhögtesd már ki magad, ne haragudj... :DD Van 8 irodista, nem elég? :D Ezek közül 1 tud angolul, és még én vagyok a köcsög, mert ezt merem mondani neki, holott nekem nem ez a munkám. Te láttál már iskolában rendszergazdát ablakot pucolni pl. mert nem volt más munka? Ez kb. ugyanaz.
2013. dec. 1. 17:40
 4/19 anonim ***** válasza:
76%

természetesen neked van igazad amennyiben könnyen találsz másik munkát. Mondjuk én nem tudom milyen rendszergazda vagy akinek minimálbérért kell dolgoznia.


Gondolom 2-3 winfosos gépet "kezelsz" amit használnak a kollégák. de javíts ki ha tévednék!

2013. dec. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem tehetek róla hogy minimálbérért alkalmaz. Tudni illik elég fukar cégről van szó. ;) Nem, nem 2-3 winfosos gépet kezelek. Web-programozó a tényleges szakmám, de betölthetek rendszergazdai feladatokat is. Weblapot is csinálok nekik. Ha már 100 ezres nettó fizetést mernék kérni, ő kb. kiröhögne. :)
2013. dec. 1. 17:44
 6/19 A kérdező kommentje:
Ezért nem értem a kedves második válaszoló hozzáállását... Örüljön Ő is, hogy van egy olyan birka aki 75.000 nettóért r*had bent neki napi 8 órában. Aztán még munkakörömön kívül is csináltat velem olyat amihez annyi közöm, meg fogalmam van mint egy mozdonyvezetőnek a Boeing-hez.
2013. dec. 1. 17:48
 7/19 anonim ***** válasza:
67%

hát akkor komolyan bajok vannak. minimálbérért melózni programozóként két dolgot jelenthet:


1. vagy annyira béna szaki vagy, hogy nem érsz többet

2. iszonyúan alul értékeled magad.


Haver is tegnap mondta pont, hogy az egyetemi lapon olvasta, hogy bruttó 700Ft-os órabérre keresnek programozót valahova. Nagyon kiakadt rajta, hogy szánalmas ha valaki elvállalja ennyiért. És igaza is van.


Én programozü vagyok, nyomom webes nyelvekkel, nyomatom a .NET-et C#-al és még egy halom nyelvvel. Több linuxos VPS-t és rendes szervert is kezelek, bár nem vagyok rendszergazda, de megoldok minden gondot ami felvetül.


Ennek ellenére az egyik munkahelyem (jah több is van) egy bolt, ahova ha jön áru, akkor én is szó nélkül segítek pakolni, nem sír a szám, hogy nem az én munkaköröm. A kollégáimnak sincs ezzel bajuk.


Igaz, nem is minimálbért keresek, de ha annyit kapnák, tuti keresnék más helyet ahol minimum 3-4x többet fizetnek.

2013. dec. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem tartom magam bénának, de ahogy mondtam, fukar cég. Befelé szeretik a $-t, de kifelé nem. :) Valamint annyira nincsenek képben azzal, hogy egyáltalán milyen fizetések vannak az én szakmámban, vagy egyáltalán az informatika területén...
2013. dec. 1. 17:57
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
és akkor miért nem lépsz le máshova többszörös fizetésért?
2013. dec. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Jelentkeztem Pestre is, nem egy céghez, volt ahová fel is hívtak, de inkább úgy döntöttek hogy a helybélit veszik fel. :) Mert az nekik előnyösebb. Mivel én vidéken lakom. Hiába mondtam hogy megtudom oldani a felköltözést, ennyit ért. :) Aztán úgy gondoltam hogy így karácsonyra összehozok egy kis pénzt, de logikus, hogy nem innen akarok nyugdíjba menni. Ha lesz munkám, ha nem, itt nem fogok hosszútávon maradni. :)
2013. dec. 1. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!