Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyenkor mi a helyes? Kinek...

Ilyenkor mi a helyes? Kinek van igaza? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Az irodában tanúja voltam az alábbi párbeszédnek, amely az egyik munkatársam és munkahelyi vezetője között folyt le.



Munkatárs: Elnézést, zavarhatlak? Szeretnék kérni néhány percet!

Munkahelyi vezető: Természetesen, foglalj helyet!

Munkatárs: Tegnap megkeresett egy cégvezető, és felajánlott számomra egy másodállást. Szeretném a hozzájárulásodat kérni, hogy elvállalhassam. Szükségem van erre a pénzre.

Munkahelyi vezető: Kati, megmondom őszintén, nem támogatom, hogy elvállald ezt a munkát, mert ezzel sérted cégünk gazdasági érdekeit.

Munkatárs: Nem erre számítottam. Tudod, milyen nehéz fizetnem a hiteleket. Azt hi-szem, komolyan el kell gondolkodnom, hogy megfelelő-e számomra ez a munkahely.



Mi a véleményed, megfelelőnek, helyénvalónak tartod- munkatársam reagálását! Te hogyan fejeznéd be a párbeszédet?


2013. máj. 9. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Munkatárs: Nem erre számítottam. Tudod, milyen nehéz fizetnem a hiteleket. Esetleg beszélhetünk fizetésemelésről?
2013. máj. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Már korábban volt erről szó és nagyjából így foglalható össze a válasz :


Munkahelyi vezető: Kati, megmondom őszintén, nem támogatom, bármifajta fizetésemelést, mert ezzel sérted cégünk gazdasági érdekeit. Nem jut pénz a cégnek más befektetést eszközőlni a gazdaságis zektorba és a cég tulajdonosai is a cég hasznának optimalizálásra törekszenek, ezzel a lépés, pedig egyik kitűzött cél irányába sem megy el.

2013. máj. 9. 18:41
 3/9 anonim ***** válasza:

munkatárs: Csak a pénz miatt vállalnám el, hisz tudod nehéz fizetni a hiteleket. Ha nem engeded, akkor esetleg beszélhetünk fizetés emelésről??

Munkahelyi vezető: Nézd Kati, tudod hogy most nem áll a cég olyan helyzetben hogy bárkinek is fizetésemelést adjunk. Így is spórolnunk kell.

Munkatárs:: Azt hi-szem, komolyan el kell gondolkodnom, hogy megfelelő-e számomra ez a munkahely.

Munkahelyi vezető: Ha úgy érzed hogy a munkahely nem megfelelő számodra, akkor nagyon fogom sajnálni hogy elmész..

2013. máj. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De mit tegyen a szegény kiszolgáltatott helyzetben lévő. alkalmazott?
2013. máj. 9. 19:38
 5/9 anonim ***** válasza:

A vége attól is függ, hogy mit dolgozik a munkatárs, mennyire pótolható, mennyire biztos a helye.

Egy érettségis-bölcsészdiplomás asszisztens helyében nem sok választási lehetőség van, a fenti verziónál, ha a főnök különösebben nem szeretné megtartani simán mondhatja azt, hogy akkor nem kötelező itt dolgozni, el lehet menni a konkurenciához.

Ilyesmi lehet a fizetésemelés kérésénél, hiszen ha könnyen pótolható egy másik emberrel akinek nincs hitele és elég ennyi pénz is, ugyanúgy könnyen az utcán találhatja magát.

Talán még az a legjobb, ha a főnöktől próbál segítséget kérni - hogy ha már "olyan okos", szerinte milyen pénzkereseti alternatíva lehetne a legjobb ami nem sért érdeket sehol, tud-e valamilyen mellékállást.

2013. máj. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Micsoda marhaság. Miért kellene a főnöknek tudni róla, hogy a dolgozó mit csinál a munkaidején kívül?


Mondvacsinált idióta párbeszéd.

2013. máj. 10. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Általában benne van a szerződésben, hogy írásbeli engedéllyel lehet másik munkát vállalni.
2013. máj. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer beesett egy alkalmi meló, némi morfondírozás után jeleztem a főnökömnek. Annyit mondott, hogy ne legyen a cég profiljába vágó munka (nem volt) és ne kerüljek bűnlajstromra (nem kerültem).

Illetve van egy cégem is, a HR-t kérdeztem a felvétel után, hogy ha beesik megrendelés (szintén nem a cég profiljába vágó tevékenység), gondot jelent-e. Mondták, hogy elvileg nem, gyakorlatilag biztosítsam be magam és egy tájékoztató dokumentumot irassak alá a főnökömmel. Gond nélkül aláírta.

2013. máj. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

....

Munkahelyi vezető: Kati, megmondom őszintén, nem támogatom, hogy elvállald ezt a munkát, mert ezzel sérted cégünk gazdasági érdekeit.


Munkatárs: Ez nem kérés volt a részemről hanem kijelentés. Felőlem te is átvállalhatod a hiteleim 1 részét, és akkor nem kell másodállást keresnem.

2013. máj. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!