Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliai agencybe ha villogtato...

Angliai agencybe ha villogtatom a diplomám kinevetnek és ugyanúgy alja munkára közvetítenek vagy van esély jobbra?

Figyelt kérdés

2013. dec. 1. 21:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
tapasztalatod van-e és jól beszéled-e a nyelvet? Ez a 2 legfontosabb kérdés. Azt tapasztaltam, hogy néhány pozíció, illetve felsővezetői munkakör kivételével a cégek 99%-a arra kiváncsi, hogy milyen gyakorlattal, referenciákkal rendelkezel, nem a papír érdekli őket. Egyébként ha nem valami büfé-ruhatár, kommunikáció szakon végeztél, emellett jól beszéled az angolt, akkor van esély szakmában elhelyezkedni. Magam is programozóként dolgozom. Messze nem mindenki mosogat meg takarít idekinn, de tény hogy elég sokan, de ennek nagy százalékban a nyelvtudás hiány az oka, illetve a nem megfelelő végzettség.
2013. dec. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Keresd direktben a cégeket, illetve regisztrálj linkedinen, jó részletes adatokkal, akkor az is lehet, hogy kintről megkeresnek.
2013. dec. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%

Ne legyenek illúziód, de akiért itthon nem kapkodnak, azért egy idegen országban sem fognak! Nem konkrétan rád gondoltam, mert ismerlek, de legyen meg a realitás-érzéked!


Milyen diplomád van?

2013. dec. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem a mérlegképest nem tudták besorolni az ottani rendszerbe, kérdezgették, hogy ez most akkor minek felel meg, stb...

Ha van mögötte szakmai tapasztalatod, akkor már jobbak az esélyeid. Pl. nekem két nagynevű multi (az egyik a versenytársuk) szerepelt az önéletrajzomban ahol még Budapesten dolgoztam, így egy kicsit elproblémázgattak rajta, de végül felvettek.

2013. dec. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
attól függ, milyen diplomát villogtatsz
2013. dec. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kérdező! Legalább leírhatnád milyen diplomád van, akkor több értelmes választ kapnál. Mert ha egy semmit érő, büfészakos diplomád van, akkor azt lobogtathatod, nem lesz belőle hasznod. De ha egy infós, mérnök, stb diplomát lobogtatsz, emellett tapasztalatod és jó angol nyelvtudásod is van, akkor van esélyed rendes munkára is.
2013. dec. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"de akiért itthon nem kapkodnak, azért egy idegen országban sem fognak!"


Ezt cáfolnám a magam példájával. Otthon IT-s létemre mélyen alul voltam fizetve, nehezen ment az álláskeresés, de itt viszont rengeteg cég keres meg, és ha ma elveszteném az állásomat, 2 napon belül lenne másik, naponta, 2 naponta kapom a komoly megkereséseket a LinkedIN-ről és egyéb fejvadászoktól.

2013. dec. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Elnézést, közgazdász röviden. Azért nem írtam, mert Kiss Ádám szavaival tudok élni "Isten őrizze azt a céget, ahová én odakerülök, mint közgazdász". Csak mivel itthon kb 90% nem abban dolgozik amit tanult, gondoltam hátha kint is csak azt nézik mennyire lehetsz új ismeret befogadóképes. A nyelv erősen megy passzívan-> érteni értek, de nehezen beszélek.
2013. dec. 2. 17:50
 9/13 anonim ***** válasza:

A mérlegképesről annyit, hogy nekem azt mondták, amikor megkaptam a bizonyítványt, hogy 15.000 ft-ért kiállítják a nemzetközi bizonyítványt is. ÉN nem kértem, mert nem akarok külföldre menni, de azt mondták bármikor lehet kérni később is.

Az a kérdés, hogy milyen tapasztalatod van, mert kezdőként ott sem fognak felvenni.

2013. dec. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"A nyelv erősen megy passzívan-> érteni értek, de nehezen beszélek."


Majdnem jó, de mégsem! Beszélni is tudni kell, pláne ha a saját szakmádban akarsz elhelyezkedni!

2013. dec. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!