Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire figyeljek oda önéletrajz...

Mire figyeljek oda önéletrajz készítésekor?

Figyelt kérdés

Első önéletrajzomat kéne összedobnom.Annyi sablon van fent a neten,hogy már azt se tudom,hogy hol kezdjem és mit írjak.

Fényképes önéletrajznál előnyös ha mosolygós képet teszek be vagy azt hiszik,hogy nincs minden rendben nálam? :D

Már összeállítottam egyet,de egy A4-es lapnak csak a felét tölti ki.Apámnak az önéletrajza mikkor ki lett nyomtatva akkor két A4-es lapot igényelt.Nem gáz,hogy ilyen rövid?



2013. dec. 9. 00:03
 1/2 anonim ***** válasza:

A tömörséggel alapvetően nincs gond, bár ha ez a problémád, akkor használj Europass-t (egyébként is ezt érdemes, sok helyen eleve ezt kérik) és ott csak a sablon üresen megvan vagy két oldal. Én inkább azon küzdök, hogy 3 alatt maradjak.

Arra, hogy mire figyelj oda szerintem a google ki fog dobni ezer blogposztot meg HR-es véleményt. Legyen átlátható, fontos dolgok előre, koherens, E/3, pozitív aktív jelzők, stb stb.

2013. dec. 9. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az önéletrajznak nem is szabad kisregénynek lennie, normál esetben 1 oldal. Ha nagyon sok szakmai tapasztalatod gyűlt össze az évek során, akkor talán 2, de annál több nem szabad hogy legyen.

Én direkt ki is hagytam a két kevésbé fontos munkahelyem, a szakmai tapasztalatok közül is csak a leglényegesebbeket írtam bele, hogy ne legyen túl hosszú. Nem kell túlságosan belemenni mindenbe.


Amikor beküldöd az önéletrajzod, akkor a HR-eshez jut még 10-200, nem lesz ideje arra, hogy mindegyiket végigolvasgassa ha valaki oldalakat írt. Röviden és lényegre törően kell felkelteni az érdeklődését, hogy azt mondja: ezt az embert hívjuk be interjúra. Ott meg van lehetősége az embernek részletezni a korábbi tapasztalatait. Szóval egyáltalán nem gond, hogy csak egy oldal az önéletrajzod, sőt épp az a baj általában, ha 2 oldalnál több.


A fotó lehet mosolygós, ha nem idétlen vagy rajta vagy nem bulifotó a kezedben egy üveg vodkával. :-)

Háttér ne legyen sok, pl. egyszer a kollégákkal azon röhögtünk, mert valaki a HR-nek olyan fotót küldött, hogy egy márkás autónak támaszkodott, háttérben egy nagy családi házzal... A fejed legyen rajta főleg, a vállaid, de nem kell egész alakos vagy pózolós.

2013. dec. 9. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!