Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire számíthatok munkáltatómnál?

Mire számíthatok munkáltatómnál?

Figyelt kérdés
4 órában vagyok bejelentve egy boltban. Valójában napi 4 és 8 óra között változóan dolgozom van hogy heti 20 de van hogy heti 40 órát dolgozom. A munkaügyi központból lettem kivéve, hogy a munkáltatómnak így ne kelljen utánam 2 évig járulékokat fizetnie. Kértem, hogy 8 órában jelentsen be de ezt nem teszi pedig 8 órában sem fizetne utánam egy fillért sem. A problémám, hogy nem kapom meg a fizetésemet már 2 hete. Nem tudom mire számíthatok ha ügyvédhez fordulok mivel 4 órában vagyok bejelentve de szóban 500 ft-os órabérben vagyok tehát a fizum nem annyi mint papíron. Emellett a szerződésben kitérnek hogy a szabadság jár nekem de ha nem dolgozom nincs pénz arra a napra, tehát nincs is olyan hogy szabadság. Ha nyáron 1 hétre otthon maradok akkor nem kapok arra a hétre fizut. Szeretném ha valaki esetleg aki ilyen helyzetben van elmondaná mire számíthatok, mit tehetek mert minden nap azt hallom hogy nincs pénz nincs miből fizetni, ha nem tetszik őt az sem érdekelné ha nem mennék dolgozni az üztlebe de akkor sem fizetne.
2013. dec. 10. 09:47
 1/1 anonim ***** válasza:
65%

Ne hagydj, hogy rabszolgasorba taszítsanak, van Neked elég bajod ezen kívül is!


A Munkavédelmi és Munkaügyi Felügyelőségen kell bejelentést tenned ez ügyben. Vesztenivalód nincs. Kérheted ugyan, hogy "inkognitóban" maradhass, de szerintem a munkáltatód úgyis tudni fogja, hogy Te tettél bejelentést.

Kimennek ellenőrizni, és ha tényleg azt látják, amit Te állítasz, akkor először is határidőt tűznek ki a munkáltatónak, hogy rendezze a törvénytelenséget. Ha ezt nem teszi meg, akkor jön a büntetés.


Hivatalosan csak azt reklamálhatod, ami a szerződésedben benne van, vagy amit a Munka Törvénykönyve kötelezően előír a munkáltatónak. Ha Te 500 Ft-ban állapodtál meg, de csak szóban, akkor az nem annyi lesz. Ha nem tudod valamivel, vagy tanúval bizonyítani azt, hogy nem csak napi 4 órát dolgozol, akkor ott sem tudsz mit kezdeni. Ha tudod bizonyítani, akkor az elmaradt "túlóráid" kifizetésére is kötelezik a munkáltatót.

Tehát a legfontosabb: Valamivel tudd bizonyítani azt, amit állítasz. Vagyis, hogy nem fizetik a szabadságot, napi 4 órán felül dolgoztál. A szóban megállapodott bért ne is említsd meg, mert abban akkor Te is "bűnrészes" leszel. De a többit teljesen hivatalosan, és jogosan követelheted.

2013. dec. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!