Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi táppénz jár vagy van e...

Mennyi táppénz jár vagy van e kibúvó?

Figyelt kérdés
Először is elmesélném, pályakezdő vagyok egy kisebb sportboltban, ahol a főnököm eleinte eléggé gyanúsan kedves volt, aztán rájöttem az igazi arcára, blokkokat nem nagyon adhatok( bár most már csak azért is), és mivel örültem hogy van munkám, mivel egy jelentős összeget rám hárítottak amit kikelett fizetnem, nem szóltam, aztán a fizetésemet is késöbb kaptam meg mint kellett volna, elkezdtem munkahely után nézni, és költözni is akartam Pest környékére kaptam is munkát( egy kis város ahol nagyon nehéz munkahelyet kapni), csütörtökön körbekérdeztem mi hogy van pénteken tájékoztattam kultúráltan a főnökömet is, aki egyből jött hogy felmondási idő! Én kezdőként azt se tudtam, hogy van ilyen próbáltam közös megegyezésre jutni vele, de már napok óta vitázunk és már eléggé elfajult a dolog, próbáltam kiskaput keresni, határozatlan a szerződés, felmondási idő nincs írva de akkor is a munkatörvény rám is ugyanúgy érvényes. Szabadságom direkt az miatt vettem ki hogy egy darab se maradjon bent mire elmegyek( buta ötlet volt)A másik munkahely meg olyan ,ahova napi 100 an jelentkeznek ha én nem megyek akkor majd más jön... Felmondásomat alig akarja aláírni, már mindent megmozgattam amit csak tudtam, embert nem tudok hozni magam helyett mert csak pályakezdőket vesz fel és a lefutási ideje 1 hónap. Most már a táppénz van a fejemben , hogy mennyi jár, vagy betegszabiból bármennyit kivehetek, az se baj ha nem fizetik. vagy hogy megy ez? ha márciusban(90 napos) kezdtem csak támogatást váltottunk akkor onnan kell számolni vagy júniustól(8+4 hónapos pályakezdői támogatás), tuti nincs kiskapu? Nem tudok már itt dolgozni, mert ha így folytatjuk tovább a főnökkel, csak rossz vége lesz ,és ő nem enged el, mert karácsony, meg hogy ő jöjjön ki jól.

2013. dec. 10. 14:27
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!