Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért életcél annyi embernek,...

Miért életcél annyi embernek, hogy egész életében másoktól függjön?

Figyelt kérdés
A kérdések nagy része arról szól, hogyan lehetne "jó állást" szerezni. Pedig van egyéb alternatíva is, mint egy életen keresztül agyatlan HR-eseknek kuncsorogni, aztán meg a főnöknek megfelelni. Számomra mindig egyértelmű volt, hogy olyat tanuljak, amiből önállóan is pénzt tudok keresni. Nekem ne más mondja meg, hány napot dolgozzak egy évben, mennyi szabad napom lehet, hány órát legyek ott naponta! Miért olyan népszerű a munkaviszony?

2013. dec. 12. 16:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
55%

"Miért olyan népszerű a munkaviszony?"


Az emberek nagy részének kell a segítő kéz, útmutatás! Egy önálló vállalkozás, ahol döntéseket kell hozni sokaknak nem megy.

2013. dec. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Tudom, de ahogy a kérdésekből többnyire kiderül, az a "segítő kéz" a legritkább esetben a segítésről szól. Inkább a totál kihasználásról a munkáltató érdekében.
2013. dec. 12. 16:54
 3/27 anonim ***** válasza:
80%

Egyszerűen különbözőek vagyunk.

Vannak emberek, akiknek nem valók főnöknek. Lehetnek remek alkalmazottak, hibátlanul megcsinálhatják azt, amit mondanak nekik, de amint ehhez társulna a felelősség, ami a vezető beosztáshoz tartozik, összeroppannak.


Ennyi.


Egyébként, ez a ne más mondja meg hány órát dolgozz ez egy nap... Elárulom, hogy a vezetőknek általában tényleg nem 8 órából áll egy munkanap, inkább 10-12-ből. Tapasztalat. :)

2013. dec. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Nem a vezetőkről beszélek, hanem az önfoglalkoztatásról. Vezetőnek lenni is rabság. Egyrészt a legtöbb vezető ugyanúgy beosztott, mert nem a saját cégét irányítja, hanem elszámolással tartozik valakinek. Még rosszabb dolga is van, mint egy alkalmazottnak, mert az legalább csak a saját hülyeségéért felelős, a vezető meg mindenki másért, aki alá van beosztva.
2013. dec. 12. 18:13
 5/27 anonim ***** válasza:
82%
Ha se vezető se alkalmazott nem leszel...akkor mégis hogy képzeled el az életet? kíváncsivá tettél
2013. dec. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Tolmács, fordító, nyelvtanár és idegenvezető vagyok, egyéni vállalkozóként dolgozom nagyjából 20 éve. Egyébként meg nem azokon csodálkozom, akik család, gyerekek mellett kényszerűségből nem tudnak váltani, hanem azokon, akik előtt még ott az egész élet, és a legnagyobb vágyuk, hogy valamelyik multinál rabszolgák legyenek. De hát tényleg nem vagyunk egyformák. Csak én biztosan nem építeném az életem arra, hogy mindig másoktól függjön, tudok-e egyáltalán pénzt keresni. Ha csak azt megnézed, hányan kínlódnak azzal, hogy nem kapnak munkát...
2013. dec. 12. 18:32
 7/27 anonim ***** válasza:
83%

Azért, mert az önmagangelésre az emberek 85-90%-a képtelen. Ha nem áll mellettük / felettük valaki és nem mondja, hogy mit kell csinálni akkor leginkább nem csinálnak semmit. Önmotíváció kb. 0.


Egyszóval az a függés nem minden embernek rossz, sőt, a legtöbb ember csak így tud létezni és képtelen az olyan szintű önmegvalósításra, amire te célzol. Ha ebbe kényszerítenéd bele őket akkor kudarcot vallanának.


Amúgy erre pont jó példát láttam hallottam ma reggel. Vonattal mentem dolgozni, velem szembe ült 2 lány. Egy olyan 18 körüli és egy tippre 24-25 éves. Az idősebb épp arról próbálta meggyőzni a fiatalt, hogy menjen felsőoktatási képzésre, mert hű meg ha meg stabil megélhetés meg tönkreteszi az életét, ha függ a szüleitől illetve az élettársától / barátjától anyagilag.

A fiatal lány meg hiába mondta, hogy de ő nem akar főiskolára menni, mert még az érettségi is komoly nehézségek elé állította a másik csak mondta neki a hülyeséget. És tudod mit? A fiatalabb lánynak volt igaza. Mert lehet abból a 20 percből, amennyit hallottam megállapítható volt, hogy a lány egyszerű, mint egy faék, de mégis igaza volt, mert tudta, hogy hol vannak a saját határai és mire képes. Ha ez a barátnője sikeresen belehajszolja egy főiskolába és ráveszi, hogy költözzön kollégiumba, mert otthon a szülőktől "függve" nem jó neki akkor azzal tuti taccsra vágja az életét. Mert az a lány olyan, mint az emberek nagy része - nem alkalmas a teljesen önálló, önmenedzselő életre.

2013. dec. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon jó, amit írsz 7-es! Azt látom, hogy mindenki annyira tudja hogy kinek mi lenne a jó... sztem mindenki azt csinál, amit akar, ha egy csavargyárban kecsöl napi 12 órát, úgyis addig csinálja, míg nem akar vagy tud jobbat...
2013. dec. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Nem kell feltétlenül főiskolára menni, ezerféle szakma van, ahol önállóan is lehet boldogulni. Az viszont tényleg lutri, hogy az ember talál-e egy életen keresztül mindig valakit, aki éppen eltartja. Erre nem lehet építeni még akkor sem, ha az ember ismeri a saját korlátait. Akkor a korlátokon belül kell keresni valamit, amit szívesen csinálsz, és amiért mások fizetnek. Egyébként azzal sincs baj, ha valaki alkalmazott. Megvan nyilván annak is a maga bája, amikor menetrendszerűen jön a fizetés minden hónapban. A baj ott kezdődik, amikor az ember nem talál munkát, vagy elveszíti, és semmi olyan tudás nincs a kezében/fejében, amit önállóan kamatoztatni tudna, ha a munkaerőpiacon épp egyetlen munkáltató nem kíváncsi rá.
2013. dec. 12. 19:16
 10/27 A kérdező kommentje:
Mellesleg pont az ilyen saját korlátaikat ismerő volt tizenévesek teszik aztán fel később a "mit tegyek, ver a párom, de nem tudok hová menni, mert nem tudom miből eltartani a gyerekemet" jellegű kérdéseket. Kényelmes beletörődni az embernek a saját vélt vagy valós korlátaiba, de nem mindig célravezető.
2013. dec. 12. 19:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!