Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküliek, ti hogy...

Munkanélküliek, ti hogy viselitek a pénztelenség és kilátástalanság miatti depressziót?

Figyelt kérdés

Én már lassan fél éve vagyok munkanélküli, és kezdek teljesen kikészülni, mert minden hónapra megvannak a fix kiadások, amit már most diákhitelből fizetek (levelezőre járok), és egyszerűen már esélyét sem látom annak, hogy valaha véget érjen ez a mélyrepülés :(


Mivel a szüleim nem tudnak támogatni (sőt nekem kell még most is hazaadnom, ezért kellett sajna a hitelt felvennem), és már végigkérdeztem az ismerősöket, leadtam több száz önéletrajzot, megpróbáltam már a munkaügyit (dehát ott anno régebben már végeztem egy képzést, ezért nem csinálhatok újat)....


Már semmire nem telik, nem eszek normálisan, elhordott ruhákban járok, soha nem tudok sehova elmenni, minden nap csak egyre lejjebb süllyedek a depresszióban. Néha korrepetálok nyelvből, dehát abból nem túl sok pénz folyik be, és hamar elmegy a szükséges dolgokra, de ezeken kívül már szó szerint semmit nem tudok megvenni... elkeserítő, gyakran már arra sem vagyok képes, hogy tanulja itthon, mert az értelmét sem látom, olyan lehetetlennek tűnik most minden, esténként sírva alszok el, céltalanak érzem az életem.


Próbálok változtatni és nem feladni, továbbra is keresem persze a munkát - de nincs. Ti hogy viselitek?


2013. dec. 17. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Amikor én voltam munkanélküli írtam egy olyan önéletrajzot ami kicsit "ki volt színezve" azaz a pozítívumokhoz kicsit hozzá volt téve, persze úgy hogy a munkáltatónak ne szúrjon szemet a féligazság.

Aztán elmentem személyesen és szétszórtam azokon a helyeken ahol úgy gondoltam lehet esélyem, addig mentem míg nem volt valami munka. Emellett persze újságban, neten is lehet jelentkezni, ha van rá lehetőség akkor akár költözni is lehet.

2013. dec. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor ha azt mondják hogy holnap indulunk az Északi-Tengerre egy rozoga halászhajóval rákot halászni az lett volna a kérdésem hogy "miért nem ma?".
2013. dec. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Ha megy a nyelv, ne alkalmanként korrepetálgass, hanem adj magánórákat! Én egyetemistaként évekig ebből éltem, még utazásra is telt belőle. Egyébként mit végeztél? Mi a szakmád?
2013. dec. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%

Időpont ma 16:15


Ebből ma már megélni nem lehet...de ha mégis nem egy munkanélkülihez íratják be nyelvórára a gyereket.

2013. dec. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A korrepetálgatás tényleg nem rossz ötlet. próbálj meg minél több kisdiákot találni, hiszen az idődbe bele kell,hogy férjen. Én is egyetemista vagyok,matekot és németet tanítok minden szinten. jelenleg 6 tanítványom van, de minden hónapban kb 40ezer plusz jövedelmem van ezáltal. megélni tényleg nem lehet belőle, de a semminél tényleg jobb!
2013. dec. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már teleszórtam a várost és az internetet a hirdetéseimmel, de sajnos nagyon nehéz diákot találni, többnyire egyetemisták jönnek, de ők is csak heti egy kemény órát akarnak rászánni a nyelvvizsgára...
2013. dec. 19. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!