Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmát tanuljak...

Milyen szakmát tanuljak külföldre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy ideje már tervezem ezt a kimenetelt. Valljuk be hogy lassan az országunk már élhetetlen .


Tisztában vagyok vele,hogy ott sincs kolbászból a kerítés,és az idegennyelv elengedhetetlen.


De mégis,szerintetek melyek azok a szakmák,amiket érdemes tanulni?


Én az Ápoló szakmára gondoltam,hogy itthon megcsinálom,és azt kiviszem.


Vagy menjek ki,vállajak el egy nagyon alantas munkát,és azzal párhuzamosan OTT tanuljam ki az Ápolót?


Segítsetek! Javaslatokat,ötleteket,kritikát,történeteket...minden jöhet!


2013. dec. 22. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Olyat amilyet szeretsz csinálni. Ha nem szereted, pokol lesz az életed.
2013. dec. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ápolónak csak akkor menj, ha van tengernyi türelmed, emberséges, empatikus vagy és szeretnél segíteni az embereknek. Másképp pokol lesz. Ja és elbírod viselni az ember testének "termékeit" :D.

Egy ápoló hallgató

2013. dec. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt válaszd, amit örömmel csinálsz majd éveken keresztül, mert annak nincs értelme, hogy akárhol is, de szenvedj.

Hogy vízvezetékszerelő, tánctanár vagy urológus vagy, az már lényegében mindegy, mert ha van egy szakmád és nyelvtudásod, akkor valahol találhatsz munkát. Az első helyre ahol mentem, ott pl. nem sok babér termett nekem, léptem is tovább oda, ahol lett munkám végül.


Aztán elvileg jobb lenne az ottani képzés, viszont ha kimész, elvállalsz valami alantas melót amiből épphogy megélsz, akkor nem lesz sem időd, sem energiád, sem pénzed, hogy ott tanulj. Van most lehetőséged, hogy otthon elvégezd, közben erősítsd a nyelvtudásod? Mert éjszakai árufeltöltőként nem fogsz fél év múlva tökéletesen beszélni, ha közben még egy rakás lengyel meg ilyen-olyan vendégmunkással élsz..

2013. dec. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ápoló az nagyon jó lesz de csak ha van benne valami kis tapasztalatod amit igazolni is tudsz, plusz nyelvtudás.


ezenkivül még egy sor egyéb más szakma van járj utána hogy mit keresnek kint.

2013. dec. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért mész külföldre? Hogy legyen pénzed? Mert ápolóként sehol se lesz sok pénzed. Az ápolók azért ápolók, mert elhivatottak és ezt szeretik csinálni, nem a pénzért dolgoznak. Mi legyél? Pszichológus.
2013. dec. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!