Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gazdálkodási és menedzsment...

Gazdálkodási és menedzsment vs. Nemzetközi gazdálkodás Melyik a hasznosabb?

Figyelt kérdés
Mi a lényeges különbség a kettő közt, külföldön hogy lehet elhelyezkedni velük?

2013. dec. 27. 16:42
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Mindkettő büfé.
2013. dec. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és mi a különbség?
2013. dec. 27. 17:25
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Semmi, egyiknek sincs értelme.


Tanulj jogot, vagy legyél elméleti fizikus, még annak is több értelme van, gyakorlatilag mindkettőbe bele lehet őszülni, de legalább éhenhalni nem fogsz.

2013. dec. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Vagy menj bölcsésznek, aztán nyelvtanárnak, egy nyelviskolából akár még meg is élhetsz, vagy ha abból nem akkor a fusi nyelvórákból.

Persze ne angolszakra menj azt már a verebek is beszélik.

2013. dec. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Ne legyünk már nevetségesek ezzel a büfészakozással, vagy legalább ne szólaljon már meg az, aki nem ért hozzá...


Nézd, kedves kérdező, alapvetően mindkét szak nagyon jó választás akkor, ha van benned kitartás és szorgalom. Mivel a közgazdászok még ma is viszonylag keresettek, és egészen szép fizetést kapnak, rengetegen mennek ezekre a szakokra, tehát a jobb helyekért komoly harc folyik ;)


A lényeg, hogy beszélj minimum 2 nyelvet felsőfokon, az egyetem mellett próbálj meg minél több szakmai dologban benne lenni (pl. TDK), illetve kaparj össze magadnak egy gyakorlati helyet, akár még ingyen is. Ez nem könnyű persze, de nálunk azért sok gazdasági szakon végzett JÓ szakember helyezkedik el multiknál, nagyobb vállalatoknál magas kezdő fizetésért.


Ha csak odamész és elvégzed, akkor tényleg semmit nem ér majd a diplomád, szóval fel kell mutatni mellé valamit.

2013. dec. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%
Igen.2-t nyelvet.Máshoz úgyse értesz...
2013. dec. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

nos én nemzetközi gazdálkodás szakot végeztem két szakmai nyelvizsgám is van. és fel is vettek utána rögtön, nem is akármilyen helyre,


az első munkahelyem a McDonald's volt.


nem vicc.:D itthon semmire nem mész vele, felejtsd el.


Ha mindenképpen akkor válaszd a logisztika szakiranyt igy már csak munkahelyet kéne létrehozni ahova felvehetnének de az nincs.

2013. dec. 28. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Én gazdálkodás és menedzsment szakon végeztem ezelőtt 2 éve. Az államvizsga után 1 hónappal találtam munkát, a szakmámban! Jogászok, mérnökök, informatikusok jobban keresnek a közgazdászoktól általában, sőt ha megcsináltam volna az msc-t akkor én is jobban keresnék. Nekem még a nyelvvizsgám nincs meg sajnos, mert a jelenlegi munkakörömben nem szükséges a nyelvtudás, és a munka mellett még nem volt lelki erőm nekikezdeni újra a nyelvnek. Ha visszagondolok az egyetemi évekre, sok mindent másképp csinálnék már. Az egyik hogy megcsináltam volna a nyelvvizsgát, mert munka mellett már nem egyszerű. A másik hogy sokkal több mindenbe bevonnám magam, ahogy fentebb írták, pl tdk. Nem könnyű a közgazdász képzés, nálunk a 6. félév után csak valami 10-12 embert tudott szakmai gyakorlatra menni és voltunk azt hiszem 150-en nappalin! Olyan is van, aki már 6. éve csinálja a bsc-t. Ha érdekel a közgazdász pálya és van már némi belelátásod akkor hajrá! Én szakközépbe is gazdasági iskolába jártam, szóval tudtam hogy mire számítsak. Nálam az 1 év potya volt a gazdasági szakközép után.
2013. dec. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
bölcsész, jogász jézusom.... a 7. meg tuti kamuzik
2014. jan. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!