Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kimennétek külföldre dolgozni...

Kimennétek külföldre dolgozni avagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Suliba járok, nem tudom, lehetnék-e magántanuló. Érettségim megvan, ez már szakma. Szerelmem van kint, és nem mennék egyedül, ha úgy van, legjobb barátnőm párjával jönne velem, mert ők meg váltani akarnak. Nem rögtön mennénk persze, de kint van a szerelmem, és nagyon hiányzik. És még fél évig kint is lesz. A fizu 165 euró lenne hetente úgy, hogy a bruttó összegből már levonták a szállást, a kajáról magadnak kell gondoskodni. Sok minden szól amellett, hogy maradjak itthon, meg amellett is, hogy menjek.

Hollandia.

20/L


2014. jan. 1. 16:11
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi az ismétlésekért, nem 100%ban figyeltem oda.
2014. jan. 1. 16:12
 2/6 anonim ***** válasza:

" Érettségim megvan, ez már szakma."


Az értettségi nem szakma. A szakma nem érettségi. Tehát itt valamit keversz.

2014. jan. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én nem keverek semmit.

Megvan az érettségim, kész.

Most SZAKMÁT tanulok.

Mi nem érthető ezen?

Ügyv. titkár

2014. jan. 1. 16:17
 4/6 anonim ***** válasza:

A heti kaja kb 80-100 euro, szóval ez nem igazán sok.


A helyedben elöször megszerezném a végzettséget és addig maradnék a fenekemen.


Ha meg egy kapcsolat tönkremegy fél év miatt, akkor az egyébként is hamar véget érne.

2014. jan. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A magyar érettségi egyedül Magyarországon ér valamit. Bárhová mész a nagyvilágba sehol senkit nem érdekel hogy magyar érettségid van vagy nincs, vagyis semmit nem ér külföldön.

Szakmád nincs, ugyanis még nem végezted el. Akkor mondhatod, hogy van szakmád ha elvégezted és van benne gyakorlatod.

Külföldi munkánál nem az számít hogy van-e érettségid, és van-e papírod egy szakmáról.

Ami számít: az adott ország nyelvtudása, és szakmai gyakorlat.

Ezek megvannak? Ha nincsenek, akkor én vagy maradnék otthon, és tanulnék, gyakorlatot szereznék vagy csak úgy mennék ki, hogy már a zsebemben van a munkaszerződés.

(kint dolgozom munkaközvetítő irodában, tudom hogy zajlik)

2014. jan. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A sulit ne hagyd most abba. Ha elvégezted, és még mindig van rá lehetőség, akkor viszont menj. Ha nem is keresel sokat, legalább megtanulod rendesen a nyelvet, az nagy előny.
2014. jan. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!