Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásra jelentkezni úgy, hogy...

Állásra jelentkezni úgy, hogy 1 hónapig még nem tud kezdeni?

Figyelt kérdés

Szerintetek?

Mit szól ehhez a cég? megoldható, vagy akkor ne is pályázzon az állásra?


2014. jan. 4. 09:19
 1/3 A kérdező kommentje:
Illetve, hogyha állást ajánlanak, akkor mennyire lehet azt megcsinálni, hogy oké, még megfontolom; vagy esetleg meggondolom magam és mégsem dolgoznék ott. Végülis én jelentkeztem az állásra. Mennyire variálhatok?
2014. jan. 4. 10:04
 2/3 anonim ***** válasza:

Olyan cégeknél ahol rendszeresen van felvétel teljesen bevett szokás(több ezres cégeknél). Legelső állásomat úgy kaptam hogy jelentkeztem érettségi előtt 3-4 hónappal és telefonon megbeszéltem a céggel hogy mi a helyzet, majd visszahívtak érettségi után interjúra és pár hét alatt kezdhettem is.


Amíg nem írod alá a munkaszerződést akkor bármikor meggondolhatod magad, még a 3hónapos próbaidő alatt is bármikor felmondhatsz de az már papírmunkával jár. HR-es valószínűleg veszekedni fog veled de ne izgulj miatta, kilépő papírokat kötelessége odaadni, ha nem akarja ne tágíts az irodából vagy menj be a főnökéhez. Nekem nem akarta odaadni a kilépőpapírjaim, elindultam a főnöke irodájába reklamálni de amikor már a kilincs után nyúltam egyből készséges lett s negyed órán belül a kezemben volt minden szükséges irat.


A gondolkozás hogy elvállald-e az csak akkor ajánlott ha nélkülözhetetlen tudásod van, mert képesek 1-2nap alatt találni valakit aki azt mondja hogy fél órán belül hajlandó kezdeni.

2014. jan. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy normális állásnál a jelentkezéstől a munkakezdésig legalább 2 hónap eltelik.

2 hét míg behívnak interjún, lesz 1 vagy inkább 2 kör, utána megbeszélitek a pénzt, és ha megvan, akkor a kezdés időpontját. 1.5 hónap alatt lehetetlen normális helyen kezdeni.

2014. jan. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!