Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes olyan állásra is...

Érdemes olyan állásra is jelentkezni, ahol nem felelek meg minden követelménynek?

Figyelt kérdés
2012. nov. 21. 13:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Igen.Sosem tudhatod.
2012. nov. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Ha az álláshirdetés feladója elmebeteg és hasraütésre írta oda a feltételeket,akkor igen. De mivel ennek az esélye elég csekély,ezért nem. Szóval rövid gondolkodás után ki merem jelenteni, hogy a válasz: NEM ÉRDEMES.
2012. nov. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor nulla tapasztalattal soha ne is kezdjek álláskeresésbe, mert mindenhol kell x év gyakorlat?
2012. nov. 21. 13:19
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
jelentkezz, keress lehetőséget személyes beszélgetésre, és add el magad rendesen ... én már vettem fel úgy dolgozót, hogy a személyes beszélgetésünk alapján tartottam alkalmasnak és nem a papírjai alapján
2012. nov. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
persze, mindenképp!
2012. nov. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Antimod ***** válasza:
100%

Ha az elvárt ismeretek nagy része megvan, de hiányzik egy-két feltétel, ne habozz jelentkezni. Ha a végzettség nincs meg, az talán már problémásabb.

Sok munkáltató nem a papírokat, a lehetőségeket nézi - kiből mi válhat hosszú távon, nem is feltétlenül a pillanatnyi tudást. (Ez persze erősen pozíciófüggő.)

Egyébként sem vesztesz semmit azzal, ha jelentkezel, de ha nem akarod áltatni magad, akkor kilövöd azokat, amikre semmilyen, vagy kőbe vésettnek tűnő szempontok alapján nem felelsz meg.

2012. nov. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem hangsúlyozzák ki, akkor megér egy próbát.

Nem hülyék a hirdetők sem, de képesek eltekinteni bizonyos dolgoktól, ha mással kompenzálni tudja őket a jelentkező.

Ismerős boltvezető (évek óta törzsvásárlók vagyunk) például azt mondta, hogy hirdetéskor beírják a kereskedelmi végzettséget, de adott esetben képesek elnézni a hiányát, ha a jelentkező rendelkezik némi munkatapasztalattal.

2012. nov. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudásod van, de gyakorlatod nincs, akkor simán jelentkezz olyan helyre, ahol 1-2 év gyakorlatot kérnek. A leírtak nem kőbe vésett szavak általában. Úgysincs "A" tökéletes jelentkező.
2012. nov. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
nemáááá-nak igaza van, sokszor vagyok vele úgy, hogy csak a személyes találkozóig, beszélgetésig jussak el, onnantól kezdve nyert ügyem van (vagy legalábbis nagyobb esélyem van arra), hogy meggyőzzem a munkaadót, miszerint én vagyok a legalkalmasabb az állásra.
2012. nov. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szakmai gyakorlat nincs meg, akkor feltétlenül érdemes. Ugyanis az egy olyan dolog, hogy attól még válhatsz érdekessé a vezetés számára, hogy nem rendelkezel szakmai gyakorlattal, tehát lehet, hogy eléred, hogy behívnak. Ha utána is marad a szimpátia, akkor még akár téged is választhatnak. Természetesen ha olyan a hirdetés, hogy pl. szakirányú számviteli végzettség kell, de az neked nincs, akkor nyilván nem érdemes. :)
2012. nov. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!