Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehetek ha a munkáltató...

Mit tehetek ha a munkáltató (dohány trafik) nem akarja kifizetni a teljes munkabéremet (74. 000 ft) mert hiány volt a leltár során?

Figyelt kérdés
Nem csak én dolgozom ott, hanem egy kolléganőm és a tulajdonos is több családtagjával együtt, de csak rám akarja rám verni.

2014. jan. 6. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

A pénztáros teljes saját vagyonával felel a keletkezett hiányért.

Ez egy ilyen szakma, sajnálom.

2014. jan. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de 5-en kezeljük a kasszát, miért csak tőlem von le?
2014. jan. 6. 15:20
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Tudja bizonyítani hogy te műszakod alatt keletkezett a hiány? Mert ha nem akkor én vmi feljelentés szerűséget fontolgatnék.
2014. jan. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem tudja. Hol tudom feljelenteni, ha arról van szó?
2014. jan. 6. 16:23
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, és a leltárnál nem voltam jelen, tehát azt mond a főnök amit akar hogy miből volt hiány
2014. jan. 6. 16:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Írtál alá lleltár felelősségről valamit anno? Amúgy dolgozói leltár felelősség csakis abban az eesetben van ha MINDEN dolgozóra vonatkozik! Szelektív felelősség nincs hogy csak rád vonatkozna.... Ha 5-én dolgoztok ott akkor max 5 felé lehet a hiányt osztani.
2014. jan. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Csakhogy jelen sem voltunk a leltárnál, csak a főnök és a családja volt jelen, magyarul azt írtak a leltárívre amit akartak....
2014. jan. 7. 08:23
 8/8 anonim ***** válasza:

A törvény szerint pedig az árukészletért felelős személynek - amennyiben nem ő maga végzi a leltárt - biztosítani kell a lehetőséget, hogy részt vegyen a leltáron megfigyelőként (nem kötelező részt venni, de a lehetőségnek adottnak kell lennie).


na de egy szónak is száz a vége - ha nem fizetsz úgyis repülsz. Hidd el, jobb ez így. Amikor viszont eljuttok a kirúgásig akkor fenyegesd be egy munkaügyi főfelügyelőséggel, amennyiben nem fizet ki. Aztán ha nem fizet ki jelentsd fel.

2014. jan. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!