Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha az ember kimegy külföldre...

Ha az ember kimegy külföldre mennyi idő míg megszokja az eurót és nem váltogatja fejben állandóan át forintra?

Figyelt kérdés
2014. jan. 10. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
2-3 hét
2014. jan. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem olyan 6-8 hónap volt. De attól is függ, mennyire élsz kinti módjára ott. Ha havonta fixen kapod kézhez az x összegű eurót, akkor megszokod. Ha az itthonról kivitt forintodból élsz, akkor nem igazán.
2014. jan. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hú, szerintem nem a számolás vele gond, de, hogy úgy megszokd, hogy tényleg ÉREZD is, az nagyon hosszú idő. Egyik osztrák barátnőm szerint nekik kb. egy év volt, mikor váltottak. A német barátaim is ilyesmiről számoltak be.

Az elején minden olcsóbbnak tűnt nekik, aztán persze átszámolták, és kiderült, hogy a fenét, még drágább is...

De ugye a pénzt nem csak tudni, de érezni is kell, és ez az, ami időbe telik.

Egy pár hetes nyaralás erre nem elég. Max. ha valaki mondjuk minden nap vesz három zsömlét, akkor a zsömle árára nyilván igen, de általánosságban mindenképp hónapokig tart.

2014. jan. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én gyorsan megszoktam, pár nap.
2014. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem annyira nem volt furcsa. mivel euróban kapom a bérem, evidens volt hogy ha elmegyek a boltba, akkor szintén euróban számolok és nem számolom át forintra. minek is tenném.
2014. jan. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nekem nagyon sok idő volt vagy fél év, és mostmár hazajöttem , most a forintot számolom vissza
2014. jan. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!