Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A te munkahelyeden lehet-e a...

A te munkahelyeden lehet-e a számítógépen E-bay-ezni és Facebook-ozni vagy online filmet nézni vagy online játékot játszani?

Figyelt kérdés

2014. jan. 10. 14:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem lehet. Bizonyos oldalak, mint pl a facebook le is van tiltva, hogy még titokba se szórakozzon senki ilyenekkel.
2014. jan. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Nem! Hozzánk dolgozni járnak be az emberek, és nem fizetjük őket filmnézésért!


Rá lehet menni, de meg van mondva, hogy aki emiatt csúszik a munkájában és ezáltal a többieket is fenntartja, az másnap be se jöjjön.

2014. jan. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk korlátlan net van, de csak akkor lazítok, ha mondjuk jól állok a munkával és látom, hogy a napot kényelmesen le tudom zárni. Ha sok a munka, akkor eszembe sem jut ilyenekkel foglalkozni.
2014. jan. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk lehet. De nálunk tulajdonképpen én döntöm el, hogy a munka nagy részét mikor végzem el. Tehát ha végeztem haza is mehetek. Így ha facebokozok, akkor is ugyanannyi a munkám mintha nem. Gyakorlatilag nincs munkaidőnk, csak elvégzendő munka mennyiség.
2014. jan. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én gépemen lehet internetezni, nagyobb fájlokat tilos letölteni, egyszer munka miatt töltöttem le valamit, erre letiltották az egész netet a gépemen. Pár hét múlva visszaengedtek mivel a munkám is jelentősen hátráltatta, ha kellett valami rohangálhattam át máshova.


Nem nagyon szoktam kihasználni mivel egyszerűen nincs időm, ha tudok szusszanni akkor WC-re megyek vagy kajálok, kajálás közben szoktam felnézni az online játékomra esetleg a leveleimre, de összesen kb. napi 5 percben. Többet nem szánok rá, ma is 1 órát túlóráztam és még így se végeztem csak a nagyon sürgősekkel, ha nekiállnék facebookozni, estig ott ülhetnék...

Az osztályunk vezetőit szerintem nem igazán érdekli, legyen kész a munka.

Egy folyton facebookozó lánynak szóltak, hogy legalább csukja be az ajtót, ne lássák az emberek, mit csinálnak a dolgozók - ő viszont van, hogy este 10-kor is ott ül bent, mivel délelőtt eszik, pletyizik, délután facebookozik, majd 3-kor eszmél, hogy basszus, ott van 20 kupac cucc, azokat holnapra meg kéne csinálni.

Az igazgatóság allergiás az üres munkaidőre, nekem pont rálátni a gépemre az ajtóból, már csak azért se netezek, mert mi van ha valaki pont olyan megy el ott.

Épp a maximális kihasználtság miatt nincs időm még enni sem, korábban itt 3 ember volt akik tudtak ebédelni, beszélgetni, talán még facebookozni is. Na ezt az igazgatóság megszüntette, én egyedül folyamatos csúszásban vagyok és túlórázok.


Na meg az is hátráltat, hogy egy tetű sz.r gépem van. 2002-ben telepítették, az informatika szerint amíg megy, ők nem fognak vele csinálni semmit. Dolgozni - nagyjából - lehet rajta.

2014. jan. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én egész nap be vagyok loggolva facebookon, de senkit nem érdekel mivel a munkámat jól végzem, és kész vagyok mindig mindennel. A főnökünk is megengedte, mivel szerinte nem azon a 10-20-30percen múlik a munkánk amíg megnézzük a leveleinket vagy írunk pár sort a barátnőnknek/barátunknak.

Én pl viszonylag gyorsan dolgozok úgyhogy jut időm a facebookra. Van aki lassan dolgozik és mellette Facebookozik is.. Hát őket sem b*sztatják mivel cakkpakk nem vagyunk elúszva, és nem nagyon b*sztatnak minket. Én pl péntekenként nem erőltetem meg magam munkával kapcs, csinálgatom azt kész.

2014. jan. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nemhogy facebookot, de magát az internetet is tilos használni. Ha ne adj isten valakinek szüksége van netre, az átmegy a kis főnök irodájába, ott leülhet, és elvégezheti a munkáját úgy, hogy a kis főnök pontosan rálát a monitorra.

Nemrég jött egy fiatal lányka dolgozni hozzánk, bár el lett neki mondva, hogy netezni tilos, ő mégis valakitől megtudta a kódot, megnyitotta, és facebookozott. Kiszúrták, másnap már nem is kellett jönni dolgoznia.

A főnök megmondta. Nem azért fizet, hogy netezzünk, facebookozunk. Ez munkahely, itt dolgozni kell. bla bla bla. (havonta egyszer a nagy gyűlésen elmondja mindig)


Ha most megkérdezitek, hogy miért dolgozok még ott a válasz:

- szeretem a munkát, jól keresek vele, és örülök hogy van munkám)

2014. jan. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
#7-es még ha jól keresnél vele :)
2014. jan. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Multinacionális cégeknél azért fizetnek informatikusokat, hogy azt figyeljék, ki mivel foglalkozik a neten. Bizonyos oldalak kulcsszavak alapján le voltak tiltva, pl. a szerencsejáték zrt-n nem tudtam a lottószámokat megnézni, hiába lett volna 1 perc. Benne volt a nevében, hogy játék.

Sok embert rúgtak ki azért, mert sokat netezett.

Sőt még azt is mondta a főnököm, hogy az on-line szótárt sem használhatom, mert hiába ingyenes, cégeknek nem az. Ha az oldal üzemeltetője észreveszi, meg leszünk bírságolva, és akkor ki fognak engem rúgni.

Kisebb cégeknél ha nincs ott a főnök, bizonyára megteheted, de alapvetően meglepődtem a kérdéseden, mert nyilván dolgozni mész oda, és nem játszani, facebook-ozni. Ahol nincs annyi munka, belefér az időbe, de ahol nincs elég munka, én már eleve azon aggódnék, hogy megmarad-e a munkahelyem, vagy nem.

2014. jan. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is meglepődtem a kérdéseden, én is dolgozni járok a munkahelyemre.

Viszont a facebookra is fel szoktam menni, de nem a magán dolgaimat nézem, hanem a szakmai oldalakat, ahol zárt csoport tagja vagyok. Ott segítjük egymást szakmailag mind anyaggal, mind tanácsokkal. Le is regisztráltam róla egyszer, aztán vissza, pontosan azért, hogy ne legyenek "ismerőseim", akik kísértésbe tudnának ejteni.

Egyébként biztosan nem szólnának érte, de ha nincs kész a munka, nem engedik, hogy tovább ott tartózkodjunk a munkahelyen. Villany ki, fűtés le, iroda zár. Akkor így jártam. Ha ráérek, sem foglalkozom mással (pedig otthon nincs net), mivel szinte egész nap a gép előtt kell ülnöm, és engem (és a szemem) nagyon fáraszt, tehát örülök, ha nem kell bámulnom.

Hát "függő" én már biztosan nem leszek...:)

2014. jan. 11. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!