Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A te munkahelyeden lehet-e a...

A te munkahelyeden lehet-e a számítógépen E-bay-ezni és Facebook-ozni vagy online filmet nézni vagy online játékot játszani?

Figyelt kérdés

2014. jan. 10. 14:24
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Én azon lepődnék meg, ha az internet adta lehetőségeket amik megkönnyebbítik az emberek munkáját, Magyarországon eltiltanák az emberektől.

Persze ez is csak ebben az egy országban van ilyen vaskalaposan kezelve, úgy mintha 80-as években járnánk. Biztos kézzel írott jegyzőkönyvet is fel kell venni, amikor valaki elkezd internetezni egy cégnél.

2014. jan. 11. 22:59
 12/16 anonim ***** válasza:

5. voltam, velem pont ez történt, amikor "túl nagy" fájt töltöttem le.

A vicces, hogy egy munkával kapcsolatos fájlt kellett megnyitnom ami xlsx volt, amit ugye a 2002-ben felrakott excelek nem szeretnek, akkoriban talán még online nem tudta megnyitni a google (meg több tucat fájlt másolni-szerkeszteni nem is alkalmas), így letöltöttem egy ingyenes programot. Még csak nem is volt illegális.


Másnap pedig semmi nethozzáférés csak intranet, többiek mondják, hogy azért, mert valaki letöltésre használta a gépet...

Még csak nem is az volt a bajuk hogy telepítettem rá - azon a gépen még én voltam a rendszergazda, az "új" gépemen már nem. Ráadásul ezen se vírusirtó, se semmi, az informatikust meg nem érdekli.

2014. jan. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Na tessék, miért kell nyomorogni a munkahelyen meg kínlódni?
2014. jan. 12. 00:32
 14/16 anonim ***** válasza:

nem, de ha lehetne sem tenném. a munkahelyemre dolgozni járok, ha csak játszogatnék egész nap, meg a facebookon nyivákolnék, akkor a meló állna mint kuki a lakodalomban. elég hamar fény derülne rá, és mivel szeretem a munkámat, így elég szomorú lennék ha elém tolnák a felmondást.


nem is értem hogy egyesek miért nem képesek priorizálni. 8 órát csak ki lehet bírni anélkül hogy a neten lógunk. hazamész, ott annyit játszol meg facebookozol amennyi jólesik.

2014. febr. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Ahol nincs annyi munka, belefér az időbe, de ahol nincs elég munka, én már eleve azon aggódnék, hogy megmarad-e a munkahelyem, vagy nem."


Azért bőven van ahol készenléti jellegű a munka. Bent ülsz az irodában néha kell valamit csinálni, néha nem, néha hegyekben áll a tenni való, néha unatkozol de bármelyik pillanatban munkát kaphatsz. Miért ne internetezhetnél ha épp ráérsz?

Ne a saját munkádból indulj ki ahol mindig van tennivaló.

2014. jún. 18. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én Angliában élek, de itt kint hiába dolgozunk számítógépeken az internet teljesen le van tiltva. Régen az egyik dolgozó feltörte a kódot, és netezet, facebokozott. Lebukott, és azonnal kirúgták. Az indok: Dolgozni vették fel, és nem azért, hogy munkahelyén üzeneteket küldjön a haverjainak, és like-jon minden képet.

Amúgy megkérdeztem a legjobb barátnőmet aki Ausztráliában él, hogy náluk lehet-e netezni munkaidőben.

Csodálkozva írt vissza, hogy "miért van ahol lehet??" Náluk szigorúan tilos.


Szóval nem csak Magyarországon nincs innternet használat munkaidőben.

41/N

2014. jún. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!