Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aupair? Mi az amit le kell...

Aupair? Mi az amit le kell nyelni és mi az amit már nem?

Figyelt kérdés

Tanacsra van szuksegem. Aupairkent dolgozom Ausztriaban. Hosszas levelezes utan jottem ki,de meglepodtem,ertek olyan dolgok amirol nem volt szo. ( 4 gyerek helyett 5 0-7 ev kozotti es egy kutya) Lenyeltem,szimpatikusak voktak... De most már sok. Napi 14 orat dolgozom,fozok,mosok,vasalok takaritok,reggel este kutyat setaltatok, delelott 2 gyerekkel delutan 5-el.nincs szabadnapom csak a heti 2*4 nemet ora. 900 eurot kapok,telefont,a nemetet magamnak fizetem.

Ennyiert hallgassak vagy ez mar tul megy az aupair fogalman?



2014. jan. 13. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Bőven túlmegy. Kb 3-szorosát végzed az elvártnak. Hülyének néznek, nem is kicsit.
2014. jan. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Hol vagy? Es hogyan beszelsz nemetul? Mert nekunk jol jonne segitseg szinten Ausztriaban. Irhatsz privit is...
2014. jan. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bőven túl megy!


Főleg Ausztriában, ahol (nem tudom ez az aupair-ekre vonatkozik-e) a munkakörülményeket nagyon szigorúan veszik, az osztrák munkaVÁLLALÓK érdekében. (nehogy azért vegyenek fel egy magyar munkást az osztrák ellenében, mert olcsóbb vagy ugyanannyiért többet dolgozik).

2014. jan. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%
bár nagyon soknak tűnik 14 óra napi munka, de én szívesen átveszem azért a havi milláért! de egyébként ha gondolod, bevállalok heti egy-két napot fizetés-arányosan! írj privit!húú most számoltam 642 forintos órabér!! inkább gyere haza,itt is van ennyiért!
2014. jan. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..


Szia! Ez az én kérdésem, 2 napja....:) Őszintén nem tudom, hogy velünk van-e a baj, hogy ennyire hagyjuk magunkat kihasználni...vagy csak simán ők ilyen idióták?

Bár ahogy látom nálad mégrosszabb a helyzet, sajnálom :/

2014. jan. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
hát a legtöbb au-pair ennél óbal kevesebbet kap kb 300 euro max, szóval örülj h ennyit kapsz ezért az elvileg nyelvtanulás alapú munkával
2014. febr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb Aupair azért kap kevesebbet, mert nekik a család fizeti a telefont, a nyelvsulit. Ha ezeket visszaosztod, akkor már nem olyan sok az a pénz.


Mondd kérdező, könyörgöm, hogy van egy szerződésed. Mondd, hogy benne van, hogy könnyű házimunka. Illletve az órák száma, a szabadnapok, illetve hogy ki mit fizet.

Ha nincs ilyen, akkor bármikor kalap kabát, kitehetnek az utcára, fizetés nélkül. Ezért mondom, aupairként aláírt szerződés nélkül egy percet ne dolgozz, soha sehol.


Az öt gyerek sok. Általában aupairként nem vállalnak többet egyszerre 2-3 nál, és ennek az az oka, hogy egyzserűen nem tudsz egyszerre több helyen lenni, egyszerűen képtelenség ennyi felé felelőséggteljesen figyelni. (És még mielőtt valaki elkezdene károgni, hogy lusta vagyok, felhívnám rá a figyelmet, hogy gyerekekről van szó, így a figyelem minősége is fontos. Ráadásul ebből sztem legalább egy csecsemő, aki már egymagában egy ember figyelmét igényelné).

Szó ami szó, ennyi gyerek mellé több ember kell. Nagymama, különóra, akármi, de ez így felelőtlen.


Plusz emellé takarít, mos, főz...ez kizsákmányolás.


Keress más családot, és ha van, ne legyen lelkiismeretfurdalásod otthagyni ezeket. Sőt. Tessék őket felnyomni az oldalon ahol találtad őket.

2014. máj. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én másfél évig bírtam au-pairként, ennél jóval barátibb feltételekkel.

Belgiumban voltam egy 3 gyerekes családnál, 4 szintes házuk alagsori lakását kaptuk meg a párommal (ő heti egyszer segített be nekik, kb. 3 órát), én pedig heti 6 napot dolgoztam, átlagosan 5-6 órát egy nap. (hazavittem a bölcsiből, oviból a gyerekeket, vagy különórákra, vacsoráztattam, fürdettem őket, játszottam velük, rendet raktam utánuk, elmosogattam minden étkezés után, plusz amit utáltam, hogy a mosás-vasalás is az én dolgom volt). Kaját, nyelvtanfolyamot, hazautat magunknak kellett fizetnünk.

Havi 600 fontot kaptam, bár SOHA nem fizettek túlórát, akkor sem, amikor egész nap otthon voltak a gyerekek betegség miatt, és kihagytam a sulit, vagy amikor a szabadnapomon is megkértek egy pár órás segítségre, vagy amikor a takarítónő nem tudott jönni és én takarítottam ki helyette a házat. (na ennyi elég is volt ahhoz, hogy utána már inkább különböző indokokkal felmentettem magam, és nem vállaltam el a munkát a szabadnapomon vagy a bejárónő helyett, mert azért ingyen mégsem túlórázok).

Bár nem volt gond a családdal, de nem igazán lehetett ilyen körülmények között magánéletünk, mert sokszor még este 11, éjfél körül is lejött az anyuka hogy még ez meg az eszébe jutott a másnappal kapcsolatban. És olyankor bármit csináltam éppen, azonnal ugranom kellett hogy beszéljek vele. Gyakorlatilag a munkaidő lejártával is folyamatos készenlétben kellett lennem, ami azért elég fárasztó.

Én legalább egy szabadnapot kiharcolnék a helyedben. (Bár nekem az egy nap is kevés volt hetente, de ha az se lett volna...)

2014. dec. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!