Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Így lehet-illik állást keresni?

Így lehet-illik állást keresni?

Figyelt kérdés
Jelenleg állást keresek és igazából nem kifizetendő, ha várok a csodára és nézegetem a meghirdetett állásokat, így arra gondoltam, csak úgy szimplán beadnám az önéletrajzomat cégekhez, de mivel rengeteg cég létezik, itt a környékünkön is, az pedig mind pénz és időigényes, hogy személyesen adjam le az önéletrajzomat mindenhová, így szeretném elektronikus úton eljuttatni az önéletrajzomat a cégekhez, e-mail elérhetőség útján. Szerintetek így illik vagy megfelelő lenne? Esetleg valaki nekiállt így az álláskeresésnek?

2014. jan. 14. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Kit érdekel, hogy illik e vagy sem? Munkát akarsz, vagy otthon akarsz ülni továbbra is?



Amúgy az erősebb kutya ...szik érvényes erre.


Én is így találtam állást, 50es címlistára hetente ment a bemutatkozó levelem és az önéletrajzom.



Ha egem megtalálhatnak és a privát telefonszámomon felhívhatnak, majd semmire nem jó terméket ajánlhatnak a pofámba. akkor én is is traktálhatom a cégeket, hogy bizony én jó munkaerő vagyok!

2014. jan. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amúgy spammet sem illik küldeni, mégis kapok 50et.


Kihasználni se illik a másikat, mégis rengeteg embert kihasználnak a munkahelyén.

2014. jan. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy nagyon nem szeretnék itthon ülni.:)

Csak felmerült bennem egy olyan dolog, most valóban az illik vagy nem illik dolgot hagyjuk, hogy el fog jutni ez az illetékes személyhez? Gondolok itt arra, hogy simán elküldöm az e-mailt, de ugye nem feltétlenül a vezetőséghez jut ez el, vagy arra a részlegre, ahol a pályázatokkal foglalkoznak, hanem szimplán valakihez, akinek ez nem a munkaköre...

És mit írtál e-mailben, hogy miért írsz nekik? Hogy ugye nem volt meghirdetve semmi, de te mégis küldtél nekik önéletrajzot?

2014. jan. 14. 15:47
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszodat.:)
2014. jan. 14. 15:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan küldd el, manapság már ez nem illetlen. Sőt egyes nagyobb cégekhez már csak úgy lehet jelentkezni, hogy a honlapjukon feltöltöd az önéletrajzod. A volt cégnél ahol dolgoztam Budapesten másképp nem is álltak szóba az emberrel.


Én most kerestem így, bár külföldön, még interjú is összejött belőle, mert pont arra a területre kerestek embert, de végül nem engem választottak.

2014. jan. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is!:)
2014. jan. 15. 11:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Küldheted, legrosszabb esetben letörlik. Nagy csodát ne várj azért.
2014. jan. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!