Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2 hónapos kötelező felmondási...

2 hónapos kötelező felmondási idővel hogy találjak új munkahelyet?

Figyelt kérdés

A jelenlegi munkám mellett keresek új munkahelyet, viszont az a néhány hely ahová behívtak próbaidőre vagy fel is vettek volna azonnali kezdést kért, így sajnos kiestem a jelöltek közül, nincs olyan szaktudásom, hogy várjanak rám.

Semmiképp nem engednek el előbb, a helyettesítésem se nagyon tudják megoldani, a szabadságom hónapokkal előre meg kell beszélni és még így is volt, hogy nem mehettem.

Talán az is benne van hogy nem akarnak elengedni, jól dolgozom, keveset fizetnek, OKJ-sként vettek fel viszont diplomám van, így szakmai feladatokat is el tudok végezni. Ezt unom már, itt biztos nincs előrelépés, így viszont még elmenni se tudok.



2014. jan. 21. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Kezdj el lazsálni bent és előbb-utóbb bedobják a közös megegyezést. Akkor pedig a fele felmondási időtől el kell tekintenie. Így csak 1 hónapot kell lehúznod.

Szerintem minél előbb állj rá erre és annál hamarabb szabadulsz! Egyébként olyan nincs hogy nem engednek el, ezért be is lehetne őket perelni...

2014. jan. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Már most elég sok elmaradásom van, az a baj hogy a közvetlen kollégáimmal jóban vagyok és ha lazsálok annak ők fogják meginni a levét, nem az igazgatóság.

Meg ha felmondanak és utána nem találok gyorsan másik munkát, akkor miből fogok élni?

Korábban 1,5 évig munkanélküli voltam, volt hogy egyszerre 2 hely is hívott volna, majd 3/4 évig semmi.

Ha megint ez lesz, miből élek annyi ideig? Ha állásinterjúban rákérdeznek, mit mondok, miért jöttem el?

2014. jan. 21. 18:36
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

"Nem volt a cégen belül fejlődési lehetőség." Ennyit mondasz máshol.

Azzal ne foglalkozz hogy másokkal kiszúrsz. Mert meg kell érteniük, ha meg nem értenek meg, akkor már nem mind1?

Azért írtam ezeket, mert barátnőm is pont így járt mint Te. Több jó és biztos munkalehetőséget veszített el egy idióta cégvezető miatt aki nem engedte el egészen addig amíg a barátnőm nem állt a sarkára. Kezdj el keresni gőz erővel és közben agyalj a megoldáson.

Sőt, van egy ötletem, privátba elküldöm.

2014. jan. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
Akkor sajnos kockáztatni kell, beadod a felmondásod, elkezd ketyegni a 2 hónap, keresel új melót és mire lejár a felmondási idő, remélhetőleg kezdhetsz az új helyeden. Egyébként ez a több hónapos felmondási idő jó nagy baromság, kíváncsi lennék egy olyan ember termelékenységi mutatóira akit még 2 havi munkára kötelezték ott, ahonnan menni akar.
2014. jan. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%
Az enyémet megnézhetted volna, kedves uccsó. Nem vagyok egy nyalógép, de ha már melóhelyen kell töltenem az időmet, inkább kidolgozom a belemet, mithogy percenként az órát nézzem.
2014. jan. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%

23:10

Oké. Ha a cég korrektül áll a dolgokhoz és sikerül mindkét fél számára elfogadható kompromisszumot találni, akkor nyilván úgy korrekt hogy a dolgozó még odateszi magát az utolsó időkben. Viszont ha cég kekeckedik és emiatt buksz el mondjuk egy jó állást, te meg ezek után még kidolgozod a beled, az szimpla lúzerség. Persze ha neked így jó, akkor ok.

2014. jan. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!