Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti melyik munkahelyet választa...

SzZsD kérdése:

Ti melyik munkahelyet választanátok?

Figyelt kérdés

a: 24 óra munka, 48 szabad (vagyonõr). Elég nyugodt kb 16-17 óra semmittevéssel megy el, ebbõl 4-5 órát tudok aludni éjszaka. A többi nyugodt séta(járõrözés-nem szokott esemény történni). 16 szabad órába nem szól hozzám senki gyakorlatilag azt csinálom amit szeretnék, kollégákkal jól kijövök. A 48 szabadidõmben behívhatnak èjszakára vagy nappalra túlorázni(12 óra). Fizetés: 115.000 Ft , ha túlorázok is akkor 137.000- 149.000.

Jelenleg ezen a munkahelyen vagyok két éve.


b: Ez egy új lehetõség lenne. Állami cég. Munkaidõ: Hétfõtõl péntekig 22-06-ig (ebbõl kb 6 óra az aktív munka. Pályafenntartói munkakõr. Sínèpítés, karbantartás stb. Nem feszûl meg az ember a munkában. Kollégákat nem ismerem. Fizetés 140.000 -10000 a havi bérlet . Az a helyre nem kell bérlet mert közel van csak átszaladok. Erre a helyre 30 perccel több idõ eljutni.


+ Info: 8 általánossal rendelkezem. Az egyhavi összes kiadásom ètellel együtt + tisztálkodási szerek + rezsi stb: 52.000 Ft


a vagy b?



2014. jan. 16. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az (a) szimpatikusabb. Igaz kevesebb a pénz, de több a szabadidőd és nem megy el se pénz sem idő az utazásra. Ha a kollégákkal jól kijössz az hatalmas plusz minden munkahelyen.


Az állandó éjszakás műszak nagyon komoly!!! Be tud fordulni az ember rendesen, a hétvégéid is tönkre vannak téve, mert átáll az alvókád a nappali ébrenlétre.

2014. jan. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem is A. A franc se akarna síntépíteni
2014. jan. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyértelműen A !


Egyébként a vagyonőri az bruttó vagy nettó 115 ezer ?

2014. jan. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Harmadik: Nettó!

Kapunk 108.000 Fizetést + 7000 Ft-ot Szabadságpénz néven.

2014. jan. 16. 23:41
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ide tartozik csak megjegyzem.

Te, mint 8 elemis, kapsz egy kis túlórával szűk 150-et, de nem hajtanak szét. Itt a gyk-n meg sokan azt híresztelik, hogy egy pályakezdő diplomás 100%, hogy nem kaphat ennyi pénzt.

Na, ilyenkor mi van?

2014. jan. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen sokan 100-120 között kapnak.

De mint említetted "pályakezdő". EZ a kezdő fizetés.

Ahol én dolgozom ott nincs feljebblépési lehetőség.

Az órabérem 440 Ft Netto. A Februári fizetésem 149.000 Ft lesz. Ez kérlekszépen úgy jön ki, hogy dolgoztam elsején és dolgozni fogok 31.-én ami annyit jelent 264 órát melózok. Erre rájön 5 túlóra, ami 5x12 óra. 324 óra = 324x440 Ft=142.000 Ft + 7000 Ft szabadságpénz. Az lehet, hogy most valóban 150.000 Ft a fizetésem de hány órával? 324. Pontosan kétszerannyi mintha napi 8 órában dolgoznék hétfőtől-péntekig. Azért ez nemmindegy. Jó ok a munkaidőm azzal telik, hogy tabletezek/laptopozok/filmet nézek utána éjszaka alszok egy padon a munkahelyen belül.

Nem véletlen, hogy a sok diplomás ember pl vagyonőrként helyezkedik el. Vannak szar helyek és mégszarabbak de akad néha jó is.


Még amúgy csak 20 éves vagyok.

2014. jan. 17. 23:04
 7/10 A kérdező kommentje:

És annak hatására, hogy sokan leírták, hogy az "a" munkahelyet választanák kicsit komolyabban elmélkedtem.


És bőven igazuk van. Nagyobb fizetés ide vagy oda. Jól kijövök a kollégákkal, a főnökkel nagyon jóba vagyok.(Pl nemvolt mobilom és adott nekem egy 80.000 Ft-os mobilt havi 10.000 ft-al fizetve stb..

2014. jan. 17. 23:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Akkor egy jó munkahelyed van, kár lenne váltani, különösen, hogy a kollektíva is jó.Egy zavaró tényező van azért benne, hogy nincs feljebblépési lehetőséged.Viszont a szabad 48 órádban a pihenés után még találhatsz más kereseti lehetőséget kiegészítésként.
2014. jan. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Maradnék az első helyen, lényegében nem is olyan sokkal sokkal több pénzért folyamatos éjszakázás, több munka, ki tudja milyen leendő kollégák és pályafenntartás? Téli éjszakákon a mínuszokban kint caplatni a sínek mellett és a takarítani a váltókat?
2014. jan. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ahoj!


A helyedben nem jönnék el, leginkább azért, mert a pályások, hogyismondjam nem egy kimunkált lelkű réteg, igen sok közöttük az olyan ember, akihez képest te túlképzett vagy és sajnos a színvonal is sokszor 4-6 osztályos általános iskolás közöttük. Nem nagyon vannak már szakemberek köztük, csak ilyen tessék-lássék fizikai melósok. A másik, hogyha még életedben nem krampácsoltál 4-6 órán keresztül, akkor ilyen nehéz fizikai munkába kár belefognod. Amiért még nem ajánlom, pedig vasúton dolgozok, mert az ember tönkremegy az állandó külső munkában, főleg 20 évesen belefogsz, akkor olyan 45-50 éves korodra, amelyik szerved nem fog fájni azt kioperálták. Lehetőségre "nyugdíjas" állás, de nagyon megeszi az ember egészségét a pályás munka.

2014. nov. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!