Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen kreatív, kétkezi...

Milyen kreatív, kétkezi munkát ajánlanál egy nőnek, amiből meg tud élni? Nehéz kérdés, tudom.

Figyelt kérdés

Úgy érzem szeretnék alkotómunkát végezni, nem pedig napi 8 órát a gép előtt görnyedni az íróasztalnál az irodában. Az nem nekem való. Már régóta gondolkodom ezen, hogy egy nő mihez tud kezdeni, ha arra adja a fejét, hogy valami két kezi munkát végezzen. De nem sokra jutottam eddig.


Nem akarom sajnáltatni magunkat nőket, de azért a férfiaknak mennyivel könnyebb a dolguk, nem? Több lehetőségük van. Ha asztalosnak tanulnak és igazán értik a dolgukat nagyon jól meg lehet belőle élni, vagy szobafestő, esetleg kőműves, ács, lakatos, díszkovács, és még sorolhatnám. Nekünk nőknek kevesebb lehetőségünk van.

Tanuljunk meg kézimunkázni? Minek? Abból nem lehet megélni. Még mit csinálhatunk? Legyünk műkörmösek? Vagy fodrászok. De ha ez a vonal nem érdekel, akkor nincs is nagyon több lehetőség. :-(

Pedig annyira alkotnék valamit, amire van igény.


2014. jan. 26. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nőként is lehetsz asztalos.
2014. jan. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, elméletileg lehetek asztalos, vagy akár kőműves is, hiszen semmi sem tiltja, hogy az legyek. Az már más kérdés, hogy egy nőnek nem biztos, hogy meg van az a fizikuma, ami az ilyen jellegű munkákhoz kell.
2014. jan. 26. 10:59
 3/5 anonim ***** válasza:

De így semmi értelme a kérdésednek. Ha te nem vagy elég kitartó és szívós, akkor te nem leszel asztalos. Ez nem jelenti azt, hogy "a nőknek kevesebb lehetőségük van". Ne beszélj az összes nevében.


Egyébként lehetsz pl. ötvös, üvegműves, könyvműves, keramikus... Ha elég jó és lelkes vagy, mindenből meg lehet élni.


Bár szerintem csak megcsömörlöttél a munkahelyeden, és amúgy nem illik hozzád ilyesféle hivatás.

2014. jan. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez nem azt jelenti, hogy nem vagyok kitartó és szívós, hanem, hogy realista vagyok. Olyan hivatást szeretnék választani, ami nekem való, amit később nem bánok meg. 52 kilósan nem biztos, hogy az asztalos szakma nekem való lenne.

Egyébként köszi a gyors jellemrajzot.

2014. jan. 26. 11:33
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A lehetőségeknek csak a fantáziád szab határt!

Anak, hogy élsz-e vele, meg már te magad szabsz határt!

Találj ki valami egyedit, és reklámozd, csinálj referencia munkákat ismerősöknek. Ehhez idő, és jórészt kitartás elhivatottság kell!

ha csak ülsz a valagadon, nem repül a szádba a sült galamb!

2014. jan. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!