Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » AZONNAL kitehet a munkáltató...

AZONNAL kitehet a munkáltató akkor is ha a 3 hónap próbaidő lejárt? Ez legális egyáltalán? Most ezzel fenyegetik az embereket.

Figyelt kérdés
Munkaerőközvetítőn keresztül dolgozok a cégnél és a kirúgással fenyegetnek. Nem veszem túl komolyan, mert úgy tudom ilyet nem csinálhatnak, de mi van ha mégis? Sok más szabályt sem tartanak be, el mernek menni idáig? Ha megteszik, pereljem őket? Valamilyen kibúvó azonnali kírúgásra van? Pl fegyelmi vagy ilyesmik. Azért jár fegyelmi és kirúghatnak azonnal mert nem teljesítünk jól? (szinte senki se éri el a csillagászati elvárásokat)

2014. jan. 27. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Kirúgni csak okkal, ha veled van a baj, viszont felmondhatnak. Igen, még a közalkalmazott jogviszonyból is. Nálam nem vállalta fel a döntésének a felelősségét a munkáltató, 53 évesen annyi munkát követelt, 3-4 ember helyett dolgoztatott, mig végűl én mondtam fel. Ez is egy megoldás. Ma is állást keresek.
2014. jan. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
simán kitehetnek azonnal. Igen, ok kell hozzá, de az egy olyan dolog hogy klisé: megszűnt a munkaköröd, létszámleépítés stb. sőt, ha nem figyelsz és közös megegyezéses a papír akkor még csak indokolni se kell...
2014. jan. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

Én is úgy tudom, hogy nem tehet ki azonnal. Ilyenkor szokták azt csinálni, hogy ellehetetlenítik a munkavégzésed, egészen odáig amíg Te sokallsz be és felmondasz. Ha ezt nem teszed meg, akkor meg rád nyomnak egy csomó munkát és ha nem tudsz mindent megcsinálni, akkor közlik, hogy Te nem tudod teljesíteni a feladatokat ezért meg kell hogy váljanak tőled.

Esetleg még a kollektív szerződéssel tudnak variálni, ha van ilyen.

2014. jan. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Milyen meló ez?
2014. jan. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azt én is tudom, hogy az ijesztgetés meg a csillagászati elvárások stresszcéllal lettek kitalálva, de rám nem hatnak. Arra is gondoltam hogy azért csinálják ezeket a fegyelmiket, hogy legyen ürügy arra, miért rúghassanak ki azonnal. Magyarul az 1 hónap gyakorlatilag nem létezik, mert ürüggyel úgyis kitesznek.

Ilyenkor gondolom perelni is értelmetlen.

2014. jan. 27. 23:00
 6/7 anonim ***** válasza:

a fegyelmire azért kell egy nyomós ok. a lépcsők úgy vannak hogy szóbeli, aztán írásbeli figyelmeztetés, utána pedig felmondás.

fegyelmi akkor van ha súlyosan megszegted a szerződésben leírtakat. nem tudom milyen cégnél dolgozol, de gondolj pl. lopásra, sikkasztásra, csalásra, hitelrontásra.


a próbaidő pedig tudtommal 6 hónap az új Mtv. szerint.

2014. febr. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Már páran kaptak szóbelit, de semmi ilyet nem csináltak, egyszerűen hibát ejtettek a munkában, ami ilyen elvárások mellett nem is csoda (mindenki hibázott már).


Én úgy tudom csak kollektív szerződés esetén lehet 6 hónap a próbaidő.

2014. febr. 2. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!