Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyorséttermekben, mekiben...

Gyorséttermekben, mekiben hogy van a felmondás? Igaz hogy 30 nap?

Figyelt kérdés

Olvastam a neten, hogy 30 napos felmondási határidő van. Egyik barátnőm mekiben dolgozik, és már nagyon elege van... én is kíváncsi lettem, mert a minap beszélgettünk, és mondta hogy már nagyon fontolgatja hogy felmond.

Én akkor ezt válaszoltam neki: hogy egyszer a neten még olvastam hogy 30 nap a felmondási határidő és addig nem tud eljönni...


ez tényleg igaz vagy hülyeséget mondtam volna a barátnőmnek? Ha hülyeséget mondtam, akkor már pl. jövő héttől is eljöhetne? Vagy kötelessége 30 napig még ott maradni ha beadja a felmondását? Sürgős lenne!


2014. jan. 29. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerződéstől függ, ez éttermenként akár el is térhet, mert ha licence-s az étterem, a tulaj dönti el. De általában igen, benne van a 30 napos felmondási idő. Viszont szerintem simán eltekintenek tőle, főleg ha csak sima dolgozó, nem vezető. Könnyen pótolható. Max annyit várnak el hogy ami már meg van írva beosztás, azt még dolgozza le. Megbeszélés kérdése. Nekem dolgozott ott családtagom, és nem kellett plusz egy hónapot ledolgoznia.
2014. jan. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ugyszol a mekis szerzodes licensee partnernel is hogyha nem potolhato munkakorben van... Ezt viszont konnyen ki tudjak jatszani. Amugy a 30napos felmondasi ido elengedese a munkaltato egyeni joga...
2014. jan. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!