Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Új munkahelyemen az első...

Új munkahelyemen az első héten megváltoztatták az állásinterjún megbeszélt munkakört, egyezkedtünk, nem sikerült, majd felmondtam, még munkaszerződés sem volt, de most kötelezni akarnak, hogy írjam alá utólag?

Figyelt kérdés
Az OEP-nél be voltam, vagyis még vagyok jelentve, pedig már 1 hete nem dolgozom. Fogalmam sincs mit kellene csinálnom. Nem szeretnék aláírni semmit már

2014. jan. 14. 17:44
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A kérdés az, hogy ilyenkor mi a teendő. :(
2014. jan. 14. 17:46
 2/14 anonim ***** válasza:
ahhoz, hogy egy munkaügyes tudjon segíteni, írj le mindent, nagyon részletesen.
2014. jan. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Miről mire változott a munkakör?
2014. jan. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű. Ha még nem írtál alá semmit, és nem felel meg az, amit alá akarnak Veled íratni, mert nem ebben egyeztetek meg, akkor ne is írd alá utólag sem!

Remélem, nem írásban mondtál fel...:


Neked semmi bajod nem lesz, viszont szinte biztos, hogy azt az 1 hetet, amit ledolgoztál, nem fizetik ki.

Az sem gond, hogy be voltál jelentve, majd beadnak egy változásjelentést. Ez arra van, ha a dolgozó mégsem jelent meg munkára, pedig számítottak rá. Ilyen előfordul nap, mint nap.


Viszont, ha az aláírandó szerződésben szerepel próbaidő, akkor nyugodtan aláírhatod utólag is, mert a próbaidőbe még beleférsz, és minden utóhatás nélkül fel is mondhatsz alatta, ráadásul az 1 heti ledolgozott béredet is hivatalosan ki tudják így fizetni részedre.


Döntsd el, melyiket akarod.

2014. jan. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

December közepén voltam állásinterjún, idegennyelvi óvónőnek jelentkeztem.2 embert vettek fel. Engem erre a pozícióra, illetve egy másik hölgyet szintén idegennyelvi óvónőnek és vezetőnek (korábban már dolgozott vezetőként).


Pár napot tudtam csak dolgozni, mert közben a kisfiam beteg lett. Január 2-án kezdtük az új évet, 3-án volt egy "értekezlet". Ekkor közölték, hogy engem neveznek ki vezetőnek, mert alkalmasabb vagyok (már eleve furcsa volt, mert mi alapján választottak engem, a sokkal tapasztaltabb kollégám helyett) és elkezdték sorolni mi lesz az új feladat. Gyakorlatilag minden ami egy vállalkozáshoz, egy magánbölcsi üzemeltetéshez kell, a szerződésírástól a MÁK lejelentésekig, nyugta aláírás, pénzügy, hétvégén is telefonos ügyelet stb. Mondtam, hogy én ehhez nem értek, ráadásul gyerekekkel sem engedték hogy legyek. Többször próbáltunk leülni....de közölték (megfenyegettek), hogy ha gyerekekkel akarok lenni, rendben van, de azonnal kirúgják miattam a kolléganőmet.Munkaszerződést nem írtunk, decemberi pár napért borítékban kaptam pénzt.Kérdeztem hogy írjam alá így a nyugtákat, azt mondták, csak "firkantsak oda vmit"....na ekkor döntöttem el, hogy másnap nem megyek. Emailt írtam. Győzködtek, hogy gondoljam meg magam, de közben már interjúztatták az újat. Illetve írt a főnök, hogy ok, de akkor írjam alá utólag a munkaszerződésemet, mert be vagyok jelentve (OEP szerint amúgy tényleg)....Hát kb. ennyi....

2014. jan. 14. 23:02
 6/14 A kérdező kommentje:
Ooo tényleg..még a szakmai programot is, meg a saját munkaköri leírásomat is nekem kellett volna megírni. Kaptam egy majdnem 100 pontból álló listát, mint januári teendő. Mondtam nekik, hogy és akkor a fizetésemet is emelik, mert egész más óvónőként dolgozni 700Ft/óráért (idegen nyelven) és az is, hogy céges ügyeket intézek hajnalig (ilyen is volt többször). Mondták, hogy hát nincs pénz, de majd talán jutalékot adnak...minden új gyerek után egyszeri pár ezer forintot....hát köszi
2014. jan. 14. 23:09
 7/14 anonim ***** válasza:

4/6-os vagyok.


Tartom azt, amit leírtam, de így, hogy a pénzed megkaptad, én nem írnám alá utólag a munkaszerződést...:)

Nem baj, ha be vagy jelentve, majd beadnak egy változásjelentést.

2014. jan. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Fizut még nem kaptam januárra. Azt üzenték a kollégámtól, hogy 10-én kapok fizetést és akkor kell aláírnom mindent. Nem fogom aláírni, amúgy 21 ezerrel tartoznak. Nem olyan sok...persze nézőpont kérdése, de ezért tuti nem írom alá
2014. jan. 16. 07:58
 9/14 anonim ***** válasza:
Semmit ne írj alá, 21.000-ért felesleges. Az adminisztrációt majd megoldják.
2014. jan. 23. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
én is így gondoltam!!!amúgy is azt mondták, hogy csak február 10-én számíthatok bármire is :(( remek
2014. jan. 23. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!