Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Normális dolog ha sértően és...

Normális dolog ha sértően és megalázva beszélnek az emberrel a munkahelyén?

Figyelt kérdés
Az első munkahelyem de nagyot csalódtam,mert a lelkiismeretesen végeztem a munkám és igyekeztem hogy megfeleljek az elvárásoknak,de ennek ellenére állandóan csúnyán beszéltek velem és kiabáltak.Mit lehet ilyenkor tenni,hagyni kell némán elviselni??
2009. dec. 6. 05:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én az első munkahelyemen is visszaszóltam és megmondtam a főnöknek, hogy válogassa meg kivel hogyan beszél.

Előfordulhat, hogy erre kirugnak, de nem tartom valószínűnek. Az ilyen nagyszájú emberek igazából gyávák és ha magabiztos vagy velük szemben, akkor hátrálnak.

Mostmár én vagyok a főnök és látom a csoportdinamikában, hogy ha egy ilyen nagyszájú bekerül a csoportba, csak addig nagyfiú, amig valaki helyre nem teszi.

2009. dec. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Hát igazából abszolút nem normális. Tanulóéveimben rendesen megaláztak. Aztán telt múlt az idő itt munkahely, ott munkahely és egy idő után persze visszaszóltam még úgyis hogy nem érdekelt hogy kirúgnak. Volt olyan hogy megmondtam a főnöknek hogy állítson magán mert az apám nem beszél velem ilyen hangnemben. De ha te tanulóéveidet töltöd, akkor sajnos muszáj lesz elviselned.
2009. dec. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
89%
Ezt azért csinálják mert kiváncsiak hogylehet a legtöbbet kihozni belöled,stresszeléssel vagy a nélkül.Nézd a Gordon Ramsyt és meglátod mi a helyzet.
2009. dec. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

A főnökeinknek ez normális. Persze te háboroghatsz. De van értelme?

Ha van hova menni, akkor nem szólsz vissza, hanem lépsz. Ha nincs hova menni, akkor tűrsz. Ezért hiszik azt, hogy így kell ezt csinálni.

Ja, és így mutatják meg, hogy ők nagyobbak nálad...

2009. dec. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nálam már biztos hogy nem nagyobbak és nem zsarnokoskodnak felettem,mivel felmondtam és most munkanélküli vagyok de nem érdekel mert sokkal nyugodtabb és boldogabb vagyok!Csinálják azzal aki hagyja magát!!
2009. dec. 7. 20:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én visszakiabáltam, meg háborogtam ugyanúgy. Lenyelték a békát. Mikor meguntam őket, akkor felmondtam és jobb pénzért elmentem máshova. Aztán bő egy év után megkerestek, hogy ugyan mi lenne, ha visszamennék hozzájuk fizetnek többet, mint amott. Visszamentem, ha nem tetszik, ahogy beszél velem most is visszakiabálok vagy megmondom, hogy velem így ne beszéljen, de nekem szerencsém van. egy részt, hogy elviselik, mert nem hiszem, hogy ezt akárhol lehet másrészt, hogy rá is jöttek nélkülem gáz van, úgyhogy ha nagy is a pofám, akkor is nagyon jól járnak velem.
2009. dec. 9. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia :)


Én kereskedelmi igazgató voltam-szóval kb 60 beosztottam volt-tudok erről a témáról mesélni Neked.

Én sosem beszéltem rondán egy emberemmel sem, mindíg kértem, s ha jól volt a feladat megcsinálva,mindíg meg is köszöntem és megdícsértem.Persze ez szöget ütött a feletteseim szemébe, és nem igazán tetszett nekik, hogy szinte békés,baráti viszony van köztem- és a beosztottaim között.Rögtön elkezdtek kicsinálni,mindenféle mondva jött szöveggel.A statisztika nekem szólt országos 5. voltam elérhetőségben egy országos hyper (tesco)frissáru elérhetőségben.

A jóindulatomhoz szólva, volt egy gyakornokom,aki nagyon szeretett volna a helyemre lépni, ezért természetesen mindent meg is tett,aljasabbnál aljasabb dolgokkal.Pld azt mondta az én főnökömnek , hogy én már csak 1 hónapot szeretnék itt tölteni...-én meg még segítettem,propagáltam ezt az embert!!!Ennyit a jóindulatról.Jó tett helyébe tényleg jót ne várj-én saját példámból tanultam.

Te pedig szépen hozd a főnököd tutdtára, hogy a munkádba ha lát kivetnivalót-mutassa meg, hogy ő hogyan csinálná ezt a feladatot jobban.Ha tud mutatni, ok, ha nem hallgatni fog,mint a sír.Tudod a mai "főnökökkel" az a baj, hogy kinevezték őket, de nem tudják, hogy egy-egy munkafázis mennyi időbe is telik-ezért hajtják a dolgozókat.Ilyenkor csak mosolyogjatok, és vegyetek vissza méga a tempóból :)-úgysem tud mit csinálni, hiszen a munkája tőletek függ, ha ti kibabráltok vele, nem titeket küldenek el, hanem őt :)

2009. dec. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egy ideig tűrök aztán török-zúzok és a szememet meresztgetem.
2009. dec. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem, csak akkor beszélnek úgy egy munkással, ha megérdemli, és sokszor rászolgálnak.

Ha a főnökök szépen beszélnének az operátorokkal, akkor azok visszaélnének a helyzettel, és nem akarnának dolgozni, meg nem tisztelnék vezetőkként a vezetőiket, hanem úgy beszélnének velük, mintha azok is csak operátorok lennének. Megmondom öszintén, ha a főnökök helyébe volnék, én is mennék a többi főnök után.

Vanak olyan operatorok, akikkel nem is érdemes normálisan viselkedni.

2010. máj. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!