Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen indokkal mondhatnak...

Milyen indokkal mondhatnak fel a munkahelyen azonnali hatállyal? Ezt ki felé kell bizonyítani? és milyen módon? Ez ellen hogyan tudok védekezni, milyen jogaim vannak?

Figyelt kérdés
2011. szept. 29. 09:09
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem tartod be a munkaköri leírásban foglaltakat, ha lejárt a próbaidőd, stb.
2011. szept. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Nekem a főnöknőm egy felmondólevelet nyomott a kezembe, azzal hogy a munkahelyi számítógépen a saját dolgaimat írtam. Akkor már volt itthon gépem és volt netem is, csak éppen az egyik kollégám a nőjét akarata bevinni a helyemre. Szerencsére az informatikus tudta igazolni, hogy ő segített nekem gépet venni, soha semmi magándolgot nem intéztem a benti gépen. De az ilyen írásbeli felmondásra azonnal reagálni kell.
2011. szept. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És ha kamu indokra hivatkozva el akar küldeni azt megteheti?
2011. szept. 29. 09:19
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

A munkáltatók a mai világban szemetek, kihasználják az embereket, munkaügyi per meg sokáig eltud húzódni.

én nem vagyok e téren elterjedt, a "felmondásnál se a pernél"

nem dolgoztam még sehol se főállásban

2011. szept. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
nah jó nem mind szemét, de valahol van olyan rész ahol szemétkednek, és a kihasználás is megtörténik
2011. szept. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem vagy e téren elterjedt? mmm nem értelek
2011. szept. 29. 09:35
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

röviden fiatal vagyok, nem volt munkahelyem, így nem tudom milyenek a munkáltatók

idáig csak diákmelóm volt, és bő 1 éve nem találok már munkát

2011. szept. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
akkor a kérdés nem hozzád szólt, de azért kössz
2011. szept. 29. 09:40
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Rendkívüli (azonnali hatályú) felmondás akkor lehet, ha a munkavállaló a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét SZÁNDÉKOSAN, vagy SÚLYOS GONDATLANSÁGGAL jelentős mértékben megszegi, vagy olyan magatartást tanúsít, amellyel a munkaviszony nem tartható fenn.

A felmondás közlése előtt a munkáltató köteles lehetőséget adni a munkavállalónak a vele szemben felhozott kifogások elleni védekezésre, kivéve, ha olyan jellegű a kifogás, hogy a munkáltatótól ez nem várható el. Az indoknak bizonyíthatónak kell lennie (például ittasság esetén szondáztatás, "munkakerülés" esetén legalább egyszeri írásbeli figyelmeztetés, tanúk által alátámasztott jegyzőkönyvek stb.) És az állítást mindig a munkáltatónak kell bizonyítania.

Ha még sem egyeztek, akkor Munkaügyi Bíróságra lehet menni a panasszal, az elterjed hírekkel ellentétben, nem tart "évekig", viszonylag gyorsan döntenek.

2011. szept. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kamu indokokra mindig lehet hivatkozni, munkáltatók legnagyobb része sajnos a szemét, aljas kategóriába tartozik. Különösen a közszolgálatban sok az ilyen főnök.
2011. szept. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!