Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jó kereső munkahely vagy...

Jó kereső munkahely vagy kevés pénzért hivatástudattal dolgozni? Melyik a jobb? Mi a véleményeket a hivatástudatról?

Figyelt kérdés
Sok nyelvtanárt ismerek, akik sokkal többet kereshetnek egy cégnél fordítás tolmácsként stb, mégis a tanítást választják nagyon kevés fizetésért. Mert tanítani akarnak, hivatástudattal rendelkeznek.
2014. febr. 1. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
+ mellett megy a 2000Ft/óra korrepetálás
2014. febr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Sok nyelvtanárt ismerek, akik sokkal többet kereshetnek egy cégnél fordítás tolmácsként stb, mégis a tanítást választják nagyon kevés fizetésért. Mert tanítani akarnak, hivatástudattal rendelkeznek."


Angol, német tolmácsból, fordítóból már nincs hiány sehol. Pláne nem kell óriási fix fizetésekre gondolni (főként fordítóknál nem)



Mindenki maga dönt a sorsáról, ha több lehetőség is van akkor azt kell választani ami számára fontosabb.

Akinek az a fontos,hogy a munkahelyén is a lehető legjobban érezze magát , nem probléma. Akik a magasabb bért választják, kellemetlenebb munkakedvvel az sem probléma.

2014. febr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Csak egy példát mondtam.

Ismerősöm némettanár és most kapott egy 300 ezres állást.

Németből nagyon könnyen összejött neki.

Vajon sok tanár miért vált, hivatástudat stb.

2014. febr. 1. 21:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Tanárok esetén:

Több oka is van, egyik például,hogy ezek a fordítói, tolmács állások nem a nyugdíjig szólnak.


Ellenben a tanári pályával, persze ott is akadnak leépítések. De arányaiban nézve sokkal több tanár tölt egy egy helyen 40 évet, mint tolmács .


Másik dolog,hogy két teljesen külön világ.

Attól,hogy hasonló tudás szükséges hozzá kb semmi közük nincs egymáshoz.

2014. febr. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is nyelvtanár vagyok, voltam három évet cégnél, de ezerszer inkább a tanítás. Megszoktam, hogy az évnek van egy lezárása, júniusban leteszem a lantot, és augusztus végéig szabad vagyok, és ezenkívül is van jó pár hét szünet év közben. Számomra a céges élet taposómalom volt, olyan volt, mint egy mókuskerék, egy-két hetes szabadságok nem elegek arra, hogy tényleg kikapcsoljak, és a végén vágyjak megint dolgozni. Szerintem nőnek, család mellett ideális munka, pláne jól kereső férj mellett.
2014. febr. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mármint a tanítás ideális.
2014. febr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az adott élethelyzettől függ. Ha a családomat kéne eltartani és tőlem függne a megélhetésük, biztosan nem az lenne az első, hogy álmaim munkáját végezzem, ha csak 80 ezret kapnék érte.

Egyébként én most fogok külföldre menni (diploma után) és olyan munkám lesz, amit már előre utálok, mert nagyon távol áll tőlem. Viszont jól fizetnek érte és szükségem van a pénzre, mert se házam, se kocsim, se tartalékom.

Úgyhogy egy ideig valahogy kihúzom így, viszont nem akarok úgy ledolgozni 30 évet, hogy minden egyes nap rosszul vagyok a munkám gondolatától is. Vannak terveim, igyekszem közben más irányba is menni, de átmenetileg ki kell ezt bírnom.

2014. febr. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!