Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 25 évesen nem késő karriert...

25 évesen nem késő karriert elkezdeni építeni?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok és néhány hónapja kezdtem el az egyetemet. De sokszor megfordul a fejemben, hogy már késő most építgetni a nulláról. És mit szólnak a munkáltatók, ha valaki 30 évesen állít oda pályakezdőként?

Nő vagyok, de gyereket nem szeretnék, tehát hiába lesz már "olyan korban", mire diplomázok, nem rohannék egyből gyesre fél év munka után.

Ti mit gondoltok, nem túl késő?


2014. febr. 2. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

A diplomás munkakörökbe a munkáltatók a 20-25 éves, diplomás, de már szakmai tapasztalattal rendelkező, több idegen nyelven tárgyalóképes munkatársakat szeretik. Nekik van esélyük komoly pozícióba protekció nélkül kerülni, és ha szerencsések továbblépni.


30 évesen pályakezdőként már öreg leszel, tehát az egyetem mellett mindenképpen el kellene kezdeni annak a szakmának az irányába orientálódni, amit tanulsz.


Minél idősebb vagy, annál nehezebb. Az meg, hogy most azt mondod nem akarsz gyereket, nem jelent semmit, 30 éves korodra változhat a helyzet.

2014. febr. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Csak pl. egyetem alatt meg szinte lehetetlen a szaknak megfelelő helyet találni, hogy esetleg már a tanulmányok alatt dolgozhassak. Hiszen amit tanítanak csak elmélet, semmi tapasztalat nincs a gyakorlatban, amit meg persze mindenhol elvárnak. És akárhová is jelentkeznék, ahogy Te is mondtad, a már diplomás emberek kellenek, semmi előnyöm nem lenne velük szemben.

Vagy rosszul gondolom?

2014. febr. 2. 15:27
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
nem 25 évesen sőt még később is váltanak pályát az emberek.
2014. febr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mit tanulsz? Mert az nem mindegy, hogy programozó, pénzügy-számviteles, vagy szabadbölcsész.
2014. febr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igazgatásszervezést (jog)
2014. febr. 2. 22:12
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, válaszd ki a szakmád téged érdeklő részét és arra koncentrálj teljes erővel. Menj gyakornoknak és dolgoz az egyetem mellett. Képezd a részterület mesterévé magad, önerőből egyetem mellett. Szerez referenciát, még ha ingyen kell is dolgoznod. Amire elvégzed az egyetemet már le is előzted azt aki 18 évesen kezdte. Nekik az az előnyük, hogy egyetem alatt kipróbálhatják a szakmájuk részterületeit és utána/közben kell nekik választani, Neked előre ki kell tudnod választani.
2014. febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Ha sokat filózol rajta akkor késő lesz :-D...ez csak vicc volt persze, ne sértődj meg.

Hogy lenne késő? Ne viccelj már, jobb később, mint soha...


Csak nyerhetsz azon, ha elvégzed!

És jó ötlet, amit felettem írtak, ha teheted próbálj dolgozgatni itt-ott kicsit, igen akár INGYEN Is. Később ezzel is csak nyerhetsz...hiába nem kapsz pénzt, de már valamit fel tudsz mutatni. Szeretik az ingyen munkaerőt a munkahelyek...még ha gatyit is kell csinálni az elejént...mindenki ott kezdi.


Ne légy ilyen pesszimista...csak csináld, jól lesz az...bátran előre!!!


Ne gondolkodj annyit! Just do it :-)!

Hajrá én drukkolok :-)!!

2014. febr. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 22 évesen végeztem, és nem vagyok előrébb, mint aki 27 évesen fejezte be. mindenki azzal jön hogy túl fiatal vagyok, jaj de fiatal vagyok. A munkatársaim jó része 26-27 évesen kezdte, mert addig tanult. Volt olyan évfolyamtársam aki 26 évesen végzett. Egy volt kollégám 33 évesen kezdett tovább tanulni. Ha már dolgoztál, akkor nem lesz akkora hátrány, ha még nem, akkor viszont lehet. Én is azt tudom javasolni, hogy próbálj meg mellette dolgozni. Én 24 évesen szeretnék még tovább tanulni msc-n, de már csak munka mellett. van valamilyen szakmád? Más diplomád esetleg? Mit végeztél? Nyelvtudás?
2014. febr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

nincs olyan hogy késő!!!

Akkor késő mikor 98éves vagy és enni nem bírsz egyedül!

Na akkor késő !

2014. febr. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!