Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet ez a közfoglalkoztatás...

Lehet ez a közfoglalkoztatás hatása?

Figyelt kérdés

(Nem a módszert/rendszert/politikát akarom kritizálni.)

Az egyik ismerősöm 40-50 év közötti ffi, 4 szakmával. Többször volt közfoglalkoztatott, szerződéses, de önállóan is elhelyezkedett nem egyszer, de vhogy sosem jön össze neki egy tartós munkahely. Nem lusta, mert akkor nem is keresne önállóan munkát. Nem frusztrálja esetleg ez az ideiglenes foglalkoztatás az embereket, ahelyett, hogy segítené vissza a munka világába?

Magamon is észrevettem már, hogy 1 évnél tovább nem tudok maradni egy helyen. Én fiatalabb vagyok, de már én is voltam többször közfogl. és nem az utcai sárga mellényes.


2014. febr. 4. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem, én se szeretek egy helyen maradni 1-2 évnél tovább. Mert uncsi lesz. Külföldön is 4 év alatt 3 melóhelyem volt.

Már itthon vagyok 2 éve, év végén megint megyek külföldre.

2014. febr. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én viszont nem akarok váltani. Több szakmám van, elhelyezkedem velük, aztán mégis rájövök, hogy mást szeretnék csinálni, tanulni. Olyan ez, mint mikor a kisgyerek megkapja a csokit, de már nyalókát szeretne. Még keresem az igazit. Dolgoztam "elit" helyen is, amiért más a fél karját adná pl., de nekem a munka nem presztízs kérdés. Vmi hasznosat szeretnék, hogy közben jól érezzem magam, anyagilag, emberileg, idegileg ne készítsen ki.
2014. febr. 4. 12:26
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a gyakori munkahelyváltásnak nem sok köze van ahhoz amit írtál a kérdésed alatt.

Sokan vannak akik már eleve képtelenek hosszabb időt eltölteni egy helyen. Megunják, elvész belőlük a motiváció, jobb fizetést akarnak, nem tetszik nekik a munkahely stb. bármi oka lehet.

Másrészt, több olyan cég is van, ahol nem hosszú távra terveznek. Mert projekt jellegű munkák vannak. Ahogy befejeződött a projekt munka, megválnak a dolgozótól. Illetve vannak olyan munkakörök, ahol hamar kiégnek az emberek. Azzal senki se tud mit kezdeni. Ezek többnyire olyan jellegűek, ahol ügyfélszolgálat van, nagy felelősség, folyamatos túlóra, alacsony bérezés. Vagy éppen kemény fizikai munkát kell végezni. Ilyen helyeken gyakori, hogy néhány hónap, vagy esetleg még 1-2 év után tovább állnak az emberek. Ami valahol érthető is. Elfárad, belefárad, kap jobb lehetőséget. Ezzel számolnia kell a cégeknek is.

2014. febr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
A közfoglalkoztatás alapjaiban rossz. Egyáltalán nem vezeti vissza az embereket a munkába inkább leszoktatja őket róla mert rájönnek ha alacsonyabb életszínvonalon is de meg lehet élni abból ha felváltva közmunkáznak meg segélyből lépecólnak. Én is voltam közfoglalkoztatott igaz nem árokkaparóként de négy hónapra kaptam egy olyan munkát amit egy fél délután alatt megcsináltam. Két hét után ott is hagytam a francba mert nem bírta a semmittevést és inkább húztam ki külföldre melózni.
2014. febr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!