Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magas végzettségem van de nem...

Magas végzettségem van de nem kapok állást a szakmámban vagy csak nagyon alulfizetettet kapnék ha elvállalnám. Más is van ezzel így?

Figyelt kérdés
Interjúkra behívnak, de a jó állásokat sosem sikerül megszereznem, pedig elég jól interjúzok. Az alulfizetett szakmai állásokat megkapnám, de már nem is jelentkezek ilyenekre. (Egyetemi diplomával és felsőfokú angollal nem szeretnék havi 80-90 ezer ftért dolgozni). Van ebből kiút?
2013. nov. 21. 13:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Igen! Elvállalsz egy alulfizetett állást és kapírgálod magadnak a gesztenyét!
2013. nov. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mi a végzettséged pontos neve?
2013. nov. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg tudsz így élni és várni, akkor folytasd amit eddig.

Talán ha egy olyan helyen, ahol lenne továbblépési lehetőség elvállalhatnál kevesebbet fizető állást és megmutatod, hogy milyen jó vagy.

Így viszont a leendő munkáltatók azt látják, hogy 1: nincs tapasztalatod, 2: nem is akarsz dolgozni, 3: nem lehetsz olyan jó, mert nem vesz fel senki.

Én is egyetemi diplomával, 1 felsőfokúval, 1 középfokúval és még 1 konyhanyelvszint-tudással 79 ezerért dolgozom, mondjuk épp azon dilemmázom, hogy maradjak-e - ha a cégnél sikerülne továbblépni tökjó munkám lehetne, be is ígérték, de 2 éve semmi - vagy menjek el innen, csak az a baj, hogy a városban ahol lakom nincs lehetőség a diplomámmal elhelyezkedni. Meg úgy nagyjából semmivel sem.


Ha nincs nagyon keresett diplomád vagy speciális nyelvtudásod, akkor sokkal többre ne számíts. Pályakezdő vagy? Mert akkor pláne nem fognak sokat fizetni.

2013. nov. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
van állásom, és 5 évet is lehúztam a csodálatos szakmámban, sosem voltam munkanélkül, max pár hetet két állás közt. jelenleg is van állásom, de nem a szakmámban dolgozom. Így többet is keresek de nem ezért tanultam öt évet az egyetemen, szóval meglehetősen elégedetlen vagyok a helyzettel. Másrészt szeretem a tanult szakmámat. (biológus)
2013. nov. 21. 19:31
 5/15 A kérdező kommentje:
Felsőfokú, és tényleg magas színvonalú a nyelvtudásom, pl a szinkrontolmácsolás is menne vele. szóval ezzel sincs baj mert papírom is van róla.
2013. nov. 21. 19:33
 6/15 A kérdező kommentje:
az a baj hogy a továbblépést ígérő helyeken is kb 100 alatt keresnék kb évekig, abból meg még egy szobát sem tudnék kibérelni(ennyit a mobilitásról:))nemhogy enni, fűteni, ruházkodni stb. ez az opció teljességgel kivitelezhetetlen sajnos, pedig már gondolkoztam rajta
2013. nov. 21. 19:36
 7/15 anonim ***** válasza:
Mi a szakmád, kedves kérdező?
2013. nov. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Írtam fentebb, biológus vagyok (molekuláris biológia a szakterületem)
2013. nov. 21. 20:41
 9/15 anonim ***** válasza:

Pedig az elvileg keresett, én az ökológiámmal még alacsony fizetésért se találok szakmai munkát.

Ezek szerint Nektek legalább tényleg akad munka, csak nem fizetik meg... mit fizetnek ma meg?

2013. nov. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Azért azt nem mondanám hogy túlságosan keresett lenne, sajnos külföldön sem az, akárki akármit mond (dolgoztam kint is, és bár ott a fizetés megfelelő, nagyon nehéz állást szerezni.) szóval nem maradsz le semmiről az ökológia szakirányoddal, kedves utolsó :)
2013. nov. 21. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!