Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha ingyenes szakmai tanfolyamo...

Kpe kérdése:

Ha ingyenes szakmai tanfolyamon tanulnék a munkaügyi központon keresztül, el tudnék vele helyezkedni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Tavaly nyár óta vagyok álláskereső,pályakezdő, 23 éves. Van egy érettségim, és 2 okj szakmám: rendszergazda, ügyintéző titkár szak. Tegnap voltam benn a munkaügyi központba tanfolyamot nézni. Aki volt már ilyen tanfolyamon, vagy most megy, szerintetek el lehet azokkal helyezkedni,amiket ott adnak? A felsőoktatás kilőve, mert nincs pénzem, meg nem vagyok olyan okos,hogy el tudjam végezni. Beszéltem pszichológussal és ő is tanfolyamot javasolt.Nekem ez a tervem a jövőre nézve: kitanulnék egy jó szakmát, majd elmennék dolgozni.

2014. febr. 5. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem fognak beiskolázni! Ezt már most megmondom neked!

Érettségim és 1 okj-s szakmám van. 1 éve vagyok álláskereső! Már legalább 10x voltam bent, hogy szeretnék menni oktatásra... Utoljára azt mondták, ne menjek mert felesleges, úgyis azokat taníttatják akinek 8 általánosa van....

2014. febr. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sokkal nem leszel vele előrébb.Ha hívnak téged munkaügyről hogy van meló,ém a helyedben le is csapnám a telefont.Csak pár hónapig kellenél amíg jár utánad az adókedvezmény,aztán dobnának is ki mint macskát.Saját tapasztalat.
2014. febr. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én 2013-ban végeztem így egy vendéglátóit 19 évesen és ugye volt evben 0 gyakorlat kivéve az iskolai.. 10 hónap volt az egész..pultos/ bolti pénztáros ez lettem. Olyan iskolában volt az oktatás,ami ilyen vendéglatós.. Aztán miutánmeg lett a munkaügyi behivatott mindenkit,hogy van lehetőség annak a bárnak a tulajai jöttek oda és mindenkit egyesével megkérdeztek h mik az elképzeléseink..


Direkt úgy formáztam a dolgokát,hogy nekik jó legyen,direkt úgy válaszoltam,csak,hogy felvegyenek..

De abba a bárba inkább azt a gyereket vettéjk fel,aki annak az iskolának a tanuloja volt 4 évig..


Én másik iskolában végeztem a 4 évet érettségivel..

Nyilván lehet,hogy a vendéglátós iskolának van vmi kapvsolata a bár tulajával ( de az egyébként akkor nyilt 3 éve) de lehet h van éttermük is nem tudom gondolom voltak tanulóik az iskolából.


Röviden,hiába a munkaügyi általi végzettség ugyan olyan eséllyel indulsz mintha nem a munkaügyi sehitene..

Ugyan ugy felvették a 0 vagy kicsit több deiskola általi gyakorlati tapasztalattal rendelkező kölyköt,engem nem,pedig aztgo doltam a mnkaügyisekkis előnyben vanak! 2014 éve 2 éve dolgozom egy automatikai dolgokat gyárto cégnel 22 évsen.

2016. máj. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Viszont az a 10 hónap jó volt,kár,hogy véget ért.. Mindez már 3 éve lesz június 20 án indult.
2016. máj. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!