Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire lehet számítani a 2....

Mire lehet számítani a 2. körös állásinterjún?

Figyelt kérdés

Ma voltam egy állásinterjún (a legelsőn életemben), ahol kiderült, hogy lesz még egy második kör is, és ott fog eldőlni ki kerül be. Irodai munkáról lenne szó, ezen az első interjún is már elég sok kérdést feltettek az önéletrajzomra vonatkozóan+ hogy mik a terveim 5 év múlva, mi motivál, mi töri le a motiváltságom, mit várok el egy munkahelytől, egy tulajdonsággal jellemezzem magam, miért önt vegyük fel, miért ezt a céget választotta, milyen állathoz hasonlítaná magát?. A 2. körben vajon még milyen kérdésekre lehet számítani? Vagy ott már jobban letesztelik a tudásod valamilyen feladattal? Ha valakinek volt már tapasztalata azt szívesen meghallgatnám! :)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. febr. 19. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:

2. körön sok helyen tesztelni szoktak. Irodai munka esetében irodai programokat hogyan használsz pl. word, excel stb. Ha van benne ügyfélszolgálati rész is, akkor hogy hogyan kezelsz ügyfeleket, stressz helyzeteket, mennyire vagy rátermett, gyors és logikus gondolkodású. Vannak helyek, ahol csak egyszerű szövegszerkesztést kérnek, de jártam már olyan helyen is, ahol az ügyintézői munkához komplett teszt sort csináltak, matek-logikai-szövegszerkesztési feladatsorral.

De nem akarlak elrettenteni, nyilván ezt egyedileg találják ki, főleg kis cégeknél.


Az sem kizárt, hogy második körben vezetőkkel kell beszélgetni, de akkor már esetleg konkrétabban a munkakörről és az ellátandó feladatokról.

2014. febr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. korben kiszurik a teljesen eletkeptelen peldanyokat, sokszor ezt nem is a ceg vegzi hanem megker ra egy kozvetito ceget, hogy kuldjon nekik megfelelo alapanyagot.

2.-N. korig teszteik a kepessegeidet. Sok helyen hazit is adnak. (pl.: Programozoknak)

N+1. korben ajanlatot tesznek.

2014. febr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha az első körben csak a HR-es volt bent, akkor a második körben valószínűleg a leendő főnököddel is fogsz beszélgetni, esetleg a cég vezetőjével vagy az adott részleg vezetőjével. Lehet, hogy fogják tesztelni, hogy tényleg el tudod-e végezni a leendő feladataidat, illetve a vezetőd kíváncsi lesz arra, hogy szeretne-e veled dolgoni.
2014. febr. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

az első körben én általában a közvetítő cégnél voltam. ott kiszűrik az alkalmatlanokat, és akik szimpik, megfelelő képességekkel rendelkeznek az adott munkára, azokat továbbítják a megrendelő felé.

a második körön már az osztályvezetővel ültem le interjúzni, ő mesélt egy kicsit a munkáról, és nem is igazán interjú, hanem beszélgetés hangulata volt.

pár nap múlva jött a telefon hogy mikor és hol jelenjek meg aláírni a belépőpapírokat.

2014. febr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!