Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes olyan állásokra is...

Érdemes olyan állásokra is pályázni, aminél nem felelek meg 100%-ban az elvárásoknak?

Figyelt kérdés
2014. febr. 20. 16:46
 1/9 anonim válasza:
igen érdemes
2014. febr. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Viszont azt hazudni, hogy tudod amit nem, azt nem érdemes.
2014. febr. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy érdemes
2014. febr. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Például?
2014. febr. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem mindig.

Nagyon egyszerű a példa. Olyan végzettségem van, amivel simán el tudnék helyezkedni adminisztratív munkakörben, viszont múltkor volt egy olyan hirdetés, ahol olyat kerestek, aki tud gyorsírást is, nem csak 10 ujjas vakon történő gépelést. Nem adtam be a jelentkezésemet, ugyanis bár tanultam gyorsírást, de sosem ment és nem is tudok gyorsírni, tehát kiderülne és nyilván nem lennék alkalmas a munka elvégzésére.

De ha meghirdetnek egy olyan állást, amiben bizonyos dolgot azért tesznek bele, hogy minél kevesebb pályázat érkezzen be, amit át kelljen nézniük, tehát mondjuk egy olyan munkakörről van szó, ahol tutira nincs szükség az adott dologra munkavégzés során, akkor azért érdemes beadni.

2014. febr. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó hát természetes, hogy ha hangverseny terembe keresnek abszolút hallású embereket, akkor süketeknek nem érdemes jelentkezni, de szerintem a kérdező nem erre gondolt.


Szerintem én még sosem dolgoztam olyan munkakörben, ahol minden feltételnek 100%-osan megfeleltem volna.

2014. febr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
altalaban megadjak az intejrkon az elvart es a extranak tekintett kepessegeket. Ha az elvartaknal is hianyosak a kepessegeid csak az idodet pazarlod.
2014. febr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha valami apróság az amit nem tudsz vagy nem ismersz, nem tanultál, akkor érdemes.

De ha olyanról van szó, hogy jogsit kérnek és nincs vagy nyelvvizsgát és nincs... akkor ne jelentkezz mert valóban nem érdemes. Még az is lehet hogy behívnak, mert azt gondolják csak elfelejtetted feltüntetni ezt a dolgot az önéletrajzodba... De ha fontos nekik, az interjún úgyis rá fognak kérdezni.... Így meg feleslegesen eltöltött idő volt az egész.

2014. febr. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ha mondjuk egy apróbb tanulható dolog hiányzik, akkor igen. ha egy alapvető végzettség, vizsga akkor nem.


pl. én nem vagyok egy excelmágus, a hirdetésben az volt hogy az MS Office alapvető ismerete. mivel láttam már közelről a programot, így simán beadtam a CV-met. fel is vettek, amire szükség volt abba beletanultam, segítettek a tapasztaltabb kollégák.

2014. febr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!