Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Londonban mennyit keres egy...

Londonban mennyit keres egy szállodai recepciós?

Figyelt kérdés
A google kidobta, hogy havi 1000-2000 Font közt van a recepciósok fizetése. Ez azért elég nagy különbség, ezért, bízva abban, hogy vannak itt Londonban dolgozó recepciósok, szeretném első kézből megtudni, mennyi a nettó heti/havi kereset? Köszönom szépen a válaszokat.

2014. febr. 26. 01:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Minimálbér, ami azt hiszem, most 6,31 font/óra, vagy valami ilyesmi. Ez valóban 1000-2000 font között van havonta.
2014. febr. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Azonban ne tévesszen meg ez az összeg. Ez Londonban csak a megélhetésre elég, arra is szűkös.


Egy külvárosi SZOBA (nem lakás) is 200-250.000 ft/hó körül mozog, szóval 7-800 font simán elment, és mivel az egyik legdrágább város a világon (ha nem a legdrágább...), lényegében egy minimálbéres keresettel ugyan azon az életszínvonalon tudsz élni, mint itthon. Sőt, talán még az alatt.

Plusz egy idegen leszel...

2014. febr. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Amit a 2, ír, az nem teljesen igaz. A 200 font/hét esetleg egy nagyon luxus, belvárosi szoba ára lehet, de feleennyiért is lehet normális szobát bérelni. Nekem az első szobám 80 fontos volt, 3. zóna (belváros az 1.), azaz kb. 30-40 perc metrózás a központtól, és ez egy nagyon igényes, normális szoba volt. Most ketten bérelünk egy lakást a párommal, szintén 3. zóna, lakbérrel+rezsivel együtt kb. 1000-1200 font egy hónapra a lakhatás, azaz egy hétre fejenként max. 150 fontra jön ki. Mellesleg már anno a minimálbéres fizetésünknek is kb. a negyedét, fejenként 2-300 fontot félre tudtuk tenni havonta úgy, hogy közben egyáltalán nem nyomorogtunk, sőt, a magyarországi munkahelyemhez képest bőségben éltünk, azóta pedig még többet keresünk. Szóval nagyon nem ugyanaz az életszínvonal. Magyarországon hol tudod minimálbérből félretenni a lakbéred dupláját-tripláját? Az viszont tény, hogy London a világ egyik legdrágább városa.
2014. febr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%

Ne úgy hasonlítsd, hogy minimálbér Londonban, minimálbér itthon. Hanem a pozíciót.


Egy recepciósként ott minimálbért kapsz, idegen leszel, és egyedül éppen hogy csak megélsz valahogy. Ha ketten vagytok, akkor nagyjából az egyik fizetés elmegy a lakhatásra ~1200-1400 font, a másik fizetéséből meg élni kell és félre tenni.

Ha egyedül vagy és szobát bérelsz, ami lássuk be nem túl magas életszínvonal, kb. 600 fontért havonta, szinte semmit nem tudsz félre tenni.


Itthon RECEPCIÓSKÉNT (ami nem minimálbéres fizu), ketten ugyan ezt meg tudjátok tenni, simán.

Egy recepciós nagyjából 130-150.000-et keres, az két főre 250-300.000 Ft havonta. A lakhatás megoldható egy 1 szobás garzonban havi 70-80ból rezsivel együtt. Megyeszékhelyen meg 60ból is. A maradékból meg lehet élni, és ha meghúzod magad, akkor félre is lehet tenni. Mert ugye Londonban is igencsak össze kell húzni a szíjat, hogy minimálbér mellett félre tudj tenni.

2014. febr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%

Szóval amire ki akarok lyukadni:


Egyedül recepciósként itthon, 150.000-es fizuval bérelhetsz szobát 20-30.000ért, vagy lakást a haverokkal szintén ennyiért /fő és nem kell török,marokkói és ugandai kollégákkal együtt laknod. :)


Ketten recepciósként 250-300.000-es fizuval bérelhetsz lakást 80-ért rezsivel és élhetsz, tehetsz félre.


Szóval azt gondolom,hogy csak komoly, elismert pozícióért érdemes kimenni Londonban, amivel TÉNYLEG életszínvonal emelkedés érhető el.


Jól keresni kis szakértelmet igénylő munkával Ausztriát javaslom, a legjobb módszer pedig az ,ha egy magyar határvárosban, határfaluban laksz és átjársz.

2014. febr. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Annyira bírom, hogy a londonos kérdéseknél mindig ez a török meg mit tudom én milyen lakótársas duma kerül elő, ezeket honnan szeditek? Mert abban egész biztos vagyok, hogy sose élt kint az, aki ilyeneket terjeszt.
2014. febr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%

Nyilván nem az a lényege a mondandómnak, hogy "török,ugandai" stb... :)

Hanem az, hogy másokkal, netán idegenekkel kell együtt élned. És az szerintem nem túl magas életszínvonal.

2014. febr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Na de amikor Magyarországon szobát bérelsz, nem ugyanúgy idegenekkel kell együtt élned? Vagy ha mindenképpen ismerősökkel akarsz együtt lakni, nem teheted meg ugyanúgy külföldön is? Nem értem a dolog logikáját.
2014. febr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

Dehogynem! Talán annyi,hogy itthon könnyebben találsz ismerősöket, akikkel szívesebben laksz.

De akkor miért menjek ki, egy ugyan olyan életszínvonalért Londonba? Én csak erre akarok kilyukadni.

Szóval ugyan azért a munkáért ugyan azon az életszínvonalon élsz majd Londonban, mint itthon.


Sőt...még kevésbé engedheted meg magadnak, hogy elmenj szórakozni, vagy akár csak egyet sörözni, mert nagyon könnyen elköltheted 1-2 napi béred.


Ezért mondom,hogy csak és kizárólag magas színvonalú munkáért érdemes kimenni szerintem.

2014. febr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm minimálbért keresett recepciósként, azt hiszem 3 csillagos szállodában. Angolul folyékonyan beszél és ír, ezen kívül még 2 nyelven beszél.
2014. febr. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!