Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bölcsészek, hogyan helyezkedte...

Bölcsészek, hogyan helyezkedtetek el?

Figyelt kérdés
És mennyit kerestek, elégedettek vagytok, kötődik-e a diplomátokhoz amit csináltok vagy fényévekre kötöttek ki?
2009. dec. 11. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvszakot végeztem és sok ismerősöm is.

Sokan tanítunk suliban + magánban, amiből azért ki lehet jönni. Általában elégedettek is vagyunk (nem azért, mert olyan sokat fizet a közoktatás, hanem azért, mert az egyetem kezdetén sem számítottunk többre!)

Egyik ismerős helpdesk-esként dolgozik, telefonos ügyfélszolgálat idegen nyelveken, ő bruttó 300 felett keres és elégedett.

Többen mennek bölocsészként nagyobb cégekhez is titkárnőnek, külföldi kapcsolattartónak, és nem keresnek rosszul, elégedettek.

Egy nem nyelvszakos bölcsész nem tudom milyen munkát talál a tanításon kívül. :(

2009. dec. 12. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy nem nyelvszakos bölcsész (mint én is) nehezebben tud elhelyezkedni, tényleg van olyan aki egyetemi diplomával takarító, benzinkutas stb. ?
2009. dec. 12. 12:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
én mázlival. nyelvszakos bölcsész vagyok + szakfordítót végeztem. a diplomák után 2 évig munkát kerestem, sehol nem kellett ez a végzettség, a végén már ott tartottam, hogy kihúztam 3 felsőfokú nyelvvizsgát az önéletrajzomból, egy negyediket levettem középfokra és kihúztam a két diplomát. így végre behívtak életem második interjújára (ügyvédi iroda, telefonemelgető és levélhordó), és minimálbérért fel is vettek volna. (mikor kifelé mentem rengetegen vártak az előtérben, arra gondoltam, hogy szegények, valakinek muszáj lesz ezt minimálbérért csinálnia- elég ronda feltételei voltak az irodának), addigra pont jött egy külföldi állásajánlat és el is fogadtam, most fordítóként dolgozom és elégedett vagyok. de ehhez szerintem nagy szerencse vagy kapcsolatok kellenek.
2009. dec. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok.

Egy nem nyelv szakos bölcsész tényleg nehezn tud elhelyezkedni. Nem tudom, hogy takarít-e, vagy benzinkutas...

Ismeretségi körömben volt aki egy autószalonban dolgozott, volt aki gyorsétteremben...

Egy magyar, vagy egy töri szakkal nem tudom mit lehet kezdeni, ha nem akarsz tanítani, esetleg be lehet próbálkozni a médiával, bár oda az ismeretség sem árt.

2009. dec. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hülyeség.

A bölcsész diplomások 85%-a fél éven belül elhelyezkedik. A maradék 15% sem munkanélküli, hanem például GyES-en van, vagy tovább tanul. A kezdő átlagfizetés nettó 132 000 Ft.

2011. jún. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!