Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 22-25 éves (dolgozó) diplomáso...

22-25 éves (dolgozó) diplomások, a szakmátokban helyezkedtetek el?

Figyelt kérdés

Milyen diplomád van, milyen munkád? Diploma után mennyi idő alatt találtál munkát? Hasznosnak érzed a diplomát? :))) Mennyi a fizetésed? Mióta dolgozol? Külön élsz a szüleidtől? Kivel? Mióta? Otthoni kasszába adsz be? Mennyit?

Mennyit sikerült félretenned? (mennyi idő alatt?)


Légyszi válaszoljatok, csak kíváncsiág! :DD (bocsi, ha sok a kérdés:D)

Előre is köszi


2010. nov. 4. 11:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Nah erre kiváncsi leszek

Én 22 éves vagyok, fősulis (bölcsész)diplomával.Idén júniusban szereztem..

Most mesterképzést csinálom nappalin..

SZÓVAL én is várom a válaszokat:D

2010. nov. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Biológus vagyok, biológusként végeztem. Már hallgató koromban is ott dolgoztam, ahol most (kevesebbért ugyan, "szakdolgoztam"). Jól keresek relatíve, mondjuk a tanulás se volt semmi azért, hogy ott legyek, ahol most. Amúgy nagyon szeretem a munkám. Férjnél vagyok már, így közösen vagyunk a "kasszában". A párom szintén annyi idős, mint én, informatikus. Így jól kijövünk.
2010. nov. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
70%
25 vagyok, Agrár mérnök vagyok, 1 hónap után meglett a munkám is, Hasznosnak érzem mivel Németországba el is tudtam helyezkedni. 400 ezret keresek. már 3 éve dolgozok. Jelenleg a barátommal élek, aki szintén Németországba van velem. Nem adok bele a kasszába de, ahol tudok segítek a szüleimnek... Utolsó kérdésre nem adok választ, bocsánat.
2010. nov. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Még 2 kérdés:

Hány éves vagy?

és

Szereted-e a munkád?


ja, meg még1:D

Milyen nyelvet(eket) beszélsz, szükséges-e?

2010. nov. 4. 12:11
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
A biológus vagyok, 25 éves. Angol és német középfokúm van. Napi szintem használom a nyelvet, hiszen a szakirodalom angol. Most szeretnék majd nyelvet tanulni még, bár lenne egy kis időm...
2010. nov. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
83%
23 vagyok és nem.. nem a szakmámban helyezkedtem el, mert én nem normális bölcsész karra jelentkeztem anno, amit már nagyon megbántam. Van 3 nyelvvizsgám, szerintem a munkám ennek köszönhető nem a diplomámnak..
2010. nov. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

24 vagyok, 23 évesen végeztem. Közgazdász végzettségem van, nemzetközi gazdálkodás szakon.

NEM a szakmámban helyezkedtem el, legalábbis egyelőre nem. Recepciós, ügyintéző vagyok egy multinál, ezt is elsősorban a nyelvek miatt kaptam meg, mert 4 nyelvvizsgám van. Köztük ritkább nyelvek is.

4 hónapig kerestem állást. Nettó 120-at keresek, úgy, hogy mindennap túlórázom + 3 óra elmegy az ingázással (oda-vissza). Csak fürödni, aludni járok haza.


Anyámmal élek, párom nincs. 30-40ezret adok haza. Plusz magamnak fizetem a kaját, ruhákat, ami éppen kell. Bár ez a munka előtt is így volt.


Ha egy kis pénzt sikerül félretenni, szeretnék külföldre menni és itt hagyni mindent, mert már nagyon elegem van, hogy gürizek a semmiért.

2010. nov. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Jogászként végeztem, de egy percet sem dolgoztam a szakmában, remélem , soha nem is fogok. Néhány állást be tudtam volna tölteni, minimálbérért. Köszi azt nem. 20 éves korom óta fotózom, komoly megrendeléseim is vannak, az esküvőket egyéb rendezvényeket leszámítva, amik szinte minden hétvégén vannak.

Esküvők , rendezvények, 100-től fölfelé. A többi munkáért nem havonta kapom a pénzt, darabszámra számolunk el. Férjemmel élek, közös a kassza. Ő vízügyi mérnök, szakmában dolgozik. Nekem nincs főnököm, és ez olyan előny amivel egyetlen munkahely, egyetlen fizetés sem vetekedhet. Megtakarított pénz? Háááát, hitel nincs se a házon, se az autón, erre gyűjtöttünk. DE nem igazán rakosgatom a pénzt, nem fogom a fejem alá tenni. Imádunk utazni, és ez sokat elvisz.

2010. nov. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó vagyok, angolul németül beszélek, finnt most tanulom.
2010. nov. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
83%

Én ugyan már 31 vagyok, de amikor elvégeztem a fősulit 22 évesen (magyar-kommunikáció szak), akkor már szeptembertől tanítottam egy iskolában. Két évig ott voltam, majd egy év szünet és munka máshol, majd újabb két évig tanítottam. Annyiban érzem hasznosnak a diplomám, hogy ugyan tanári, de talán magyar szakkal oda is felvesznek, ahol valamiért fontos, hogy igényesen használják a nyelvet pl. levelezésben. A fizetésem változó volt, a közalkalmazotti bértábla szerint alakult, ebből akkor sikerült félretennem, de csak azért, mert a szüleimmel laktam, és nem kellett adnom semmit, csak én fedeztem az utazási költségeket, én vettem magamnak a ruhát, és a munkámhoz szükséges eszközöket.

Most viszont már úgy tűnik, hogy kicsit eltávolodom az eredeti végzettségemtől, de még egy tanfolyamra járok, és az eredményeim alapján dől el, hogy kapok-e állást, és ha igen, milyen területen (html-szerkesztő, újságíró, angol szakfordító).

2010. nov. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!