Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti belevágnátok a mezőgazdaság...

Ti belevágnátok a mezőgazdaságba? 1,5 Ha zártkerti terület, kukoricával bevetve?

Figyelt kérdés
Tudnék venni 1,5 Ha területet, zártkert részen, kiváló föld, öntözési lehetőség, folyótól pár száz méterre, de nem ártéren. Ha bevetném kukoricával, kivágnám a rossz fákat, akkor összejönne egy év alatt az ára. Ahogy számolgattam, összesen lenne annyi pénzem (mármint ezzel kiegészítve) hogy tudnék venni egy házat 5 éven belül. Ami ki van nézve meg nem is lesz eladó addig, mert a gyerek akkor tölti a 18-at és addig nem kinlódnak vele, mert nem szorulnak rá. A jova fáról a gyümölcsöt eladnám, a rosszából lenne cefre, azt is eladnám, esetleg kifőzetném, és megiszogatnánk. Akkor nem kéne venni, tehát ez is bevétel lenne. És ez igazi pálinka lenne, nem a bolti löttymötty. Nem riadok vissza a lekvárfőzéstől, befőzéstől sem, férfiember léttemre. (Asszonyt meg nem fogtam még magamnak, mert nem igen találok olyat, aki megkopasztana egy csirkét, vagy esetleg a kapát tudná használni. Majdnem mind úriasszony, földre se lép. De engem szivesebben megkopasztana...) De ugye ez mind megmaradna. Őstermelőként tudnám csinálni, így kéne a legkevesebbet fizetni magam után. Úgy gondoltam, hogy amennyit eddig költöttem, azt mindig elraknám, lehetőleg olyan helyre, hogy nehezen férjek hozzá. Amúgy megállom, hogy nem költöm el, fiatal léttemre nem sok mindenkinek van önerőből ennyi pénze... és nem felvágásként mondom... Szóval a jova fából hasznot húznék, a rosszát kivágnám, jó lenne tűzre. Azt mondják 2 év alatt hozza vissza az árát, szerintem így első év végére visszajönne, mert a kukorica minden részét tudnám értékesíteni, meg felhasználni. A szemet szárat eladnám, a csöves csutka tűzrevaló, közé lehetne vetni egy kis tököt, meg a szélére csinálnék pár sor szőlőt, bornak.
2014. márc. 10. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Szép tervek nagyra becsüllek! Nem itt tartana az ország, ha mindenki tenne ennyit.


1,5Ha nagyon kicsi, azon "kapásnövényből" pl.: fűszerpaprika lehet eltartani magad.

Kisebb család, saját földjén gazdálkodásból kb.: 10Ha körül tud megélni.

2014. márc. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, hogy jobban olyanokból lehetne, csak ahhoz nem heti 1-2 óra kéne, hanem napi. És annyi időm meg nem igazán van. Ahogy számoltam, hozna évi 4-500 ezret, így is. Nekem megérné, mert ha házam van, utána nem igazán akarok fényűző életet élni. És ugye ez után ahogy jön majd belőle a pénz, abból tudok venni újabb eladókat. Így összejönne 10 év alatt a kb 10 hektár. Ha a ház meglenne, építenék pár ólat jószágnak. Nekem minden vágyam az a ház, ha nem akarnám annyira, akkor talán még ez a földes se jutott volna eszembe. De ha van valami ötleted, várom. Paprikát itthon próbáltam, de nekem nem termett egyet sem.
2014. márc. 11. 19:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Sok sikert!

Biztosítást kössél!


(1995-ben csak 2000 négyzetméter fűszerpaprika tisztán 350 ezer hasznot hozott. Kapálni 3 hetente kellett, viszont fagy előtti betakarításához már kellett tíz napszámos.

"Sajnos" én távol költöztem, így ki van adva a birtok. Különben érdemes lenne csinálni.)

2014. márc. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jelenleg is termelek kukoricát saját tyúkok részére. Ha lenne nagyobb földem biztosan termelnék eladásra. Most 7000 Ft mázsája a termelőknél, szóval nem rossz ár érte. A búzát termelőtől veszem, mert az is olcsóbb, mint a táposnál. Neki sok gabonája és tengerije van, naponta több mázsával elad. Szóval nem rossz üzlet, de azért fel kell mérni van-e a környéken elég háztáji állat, hogy eladható legyen.
2014. márc. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát itt 4-5.000 Ft mázsája a tengerinek. Búzát meg még nem gondoltam, mert ahhoz minimum parcellakombájn kéne, az meg 500.000-1.000.000 Ft egy régi használt. A tengerit meg összegyűlnénk és gyors letörnénk, csutkát levágnánk azt saját jószág megenné, a morzsolt csutkával meg lehetne tüzelni, a szemes tengerit meg eladnám, meg persze maradna is amennyi kell. De nekem 20-25 mázsa elég. De nem tudom, lehet hogy nem tengeri, hanem más lesz, még nem tudom hova döntök.
2014. márc. 15. 14:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha rám hallgatsz a krumpli is jó biznisz, csak nagyobb benne a kockázat, mint a tengeriben. Ha bejön és a tárolás sem lenne gond akkor garantált a siker.


Felétek elég alacsony ára van a kukoricának, ez jelentheti azt is, hogy túlkínálat van belőle.

2014. márc. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!