Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vannak időszakok, amikor az...

Vannak időszakok, amikor az álláskeresés "könnyebb"?

Figyelt kérdés
Olyasmire gondolok, mint pl a február-márciusra, meg a nyarakra, mert ekkor kerülnek ki a felső iskolákból a végzettek. Hány hétig tarthat a hullámuk? Illetve, amikor már elkapkodták a tökéletes modorú és szuper képességű egyedeket (ugyanis csak ilyen emberek alkalmasak munkára manapság), akkor hozzávetőleg hány százalékára csökken az esélye, hogy még valakit felvesznek hirdetés útján?
2014. márc. 10. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Március-április környékén kezdik el a turista idényre felvenni az embereket. Talán ilyenkor könnyebb. Én tavaly decemberben végeztem. Utánunk nem kapkodtak, kb március volt hogy a "jobbnak" titulált(bár nem az, csak szerencsés) csoporttársaim el kezdtek dolgozni, de ez területtől és végzettségtől, valamint lakhelytől is függ (sajnos nemtől is, mert értelemszerűen a fiúkért jobban kapkodnak, nekik észrevehetően könnyebb diplomával, a nélkül meg főleg). Májustól indul a közmunka, sok embert majd ez "nyel be" egy időre. Most úgy tűnik sajnos engem is. Talán most mintha nagyobb mocorgás lenne, mintha a környéken hamarabb mernének váltani az emberek, de pl. tavaly ilyenkor alig volt álláshirdetés, most lényegesen több van. Szóval erre egyértelmű válasz nincs hogy mikor könnyebb.
2014. márc. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért nagyon fontos lenne tudni, hogy milyen munkakörök érdekelnek. A vendéglátás nyilván tavasszal fog felpörögni a nyári szezon előkészületeként. A mezőgazdasági idénymunkák szintén.


Egy mérnök-informatikusnak kb. tök mindegy az év mely szakában keres állást.


Azt is érdemes kifigyelni, hogy a cégeknél mikor van pénzügyi évzárás. Utána szoktak új munkaerőt felvenni.

2014. márc. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A mérnöki, IT-s, business szektor tavasszal ill. október környékén szokott felpörögni, mert valamiért ilyenkor indítják a legtöbb projektet a cégek.

Ez csak szubjektív tapasztalat.

2014. márc. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A tavasz alatt a januar-februart erted?
2014. márc. 11. 11:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Januártól kb áprilisig sokkal könnyebb és jobb állásokat lehet találni, senki nem rohan, több állásinterjúra hívják be az embert. A szeptember-november a legrosszabb, mert mindenki akkor keres, aki munkahelyet vált, az is sokszor úgy időzíti, hogy megtakarított pénzéből egy hónapot pihenhessen és az összes pályakezdő is ekkor kezd el keresni, mert nyáron még kipihenik a vizsgaidőszakot és fesztiváloznak.

A nyár azért nem túl jó, mert ekkor vannak a szabadságolások, sok cégnél holtszezon van (persze nem a turizmus területén), és ekkor kevesebb idő és energia jut az önéletrajzok olvasására és interjúztatásra. Ugyanezért rossz a december is, a legtöbb irodában kiveszik a két ünnep köötti időszakot, előtte meg mindenki előre dolgozik, úgyhogy a fene se akar egy újjal bajlódni.

Mondjuk sok függ attól, hogy milyen szektorban keresel állást és lényegesen megkönnyíti a keresést, ha kitűzöl egy célt magad elé (azon kívül, hogy valamilyen állást szeretnél). Nem szuperképességűekre hajtanak, de olyat keresnek, aki nem csak 1 a tömegből. Bármi lehet előny, ha jó a humorod, akkor akár az is, mert kell a jó kedélyű ember az irodába, a hasonló képességű fapofa helyett tuti a humor heroldot választják. Legyél valamilyen, tökmindegy miben, de tűnj ki. Ha jól nézel ki, de egyébként más nemnagyon megy, akkor legalább abban. Sokmindennel be lehet kerülni egy állásra, aztán menetközben ráérsz majd egyéb képességeidet is bizonyítani. Ismerek olyat, aki annyira csúnyának tartja magát, hogy nem mer képet rakni az önéletrajzába, viszont tényleg szuperképességű. Én tudom, hogy a kép majdnem annyit számít az önéletrajzomban, mint a képességeim, mert bizalomgerjesztő fejem van és ugyan egy csomó mindent jól meg tudok csinálni, de azokat egy sokan mások is. Viszont én legalább szimpatikus vagyok...

2014. márc. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jelenleg én is ezt veszem észre. A turizmusban már június után nem biztos hogy akkora mozgás lesz. Hát. próbálkozunk, lényegében ez sem törvényszerű. Lehet valakit augusztusban vesznek fel.
2014. márc. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tavasz alatt a január közepétől-végétől április végéig tartó időszakot értem. Ilyenkor több a lehetőség.

Nyáron, ill. Karácsony előtt bő egy-másfél hónapig pedig pang az álláspiac (november közepétől kb).

2014. márc. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!