Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjú után a HR-esek...

Állásinterjú után a HR-esek kit szoktak először értesíteni? Akit felvettek vagy akit nem?

Figyelt kérdés
Több fő esetén ki kaphat először visszajelzést? Hogy megy ez rend szerint?
2014. márc. 12. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Akit megfelel, annak tesznek egy ajánlatot. Ha elfogadja, akkor a többieknek vagy szólnak, vagy nem.

Ha a jelölt nem fogadja el az ajánlatot, akkor esetleg értesítik a "2. helyezettet", és neki tesznek egy ajánlatot. A sorminta ugyanaz.

2014. márc. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És abban az esetben mi van, ha a ,,2. helyezettet,, is értesítik telefonon, hogy abban az esetben ő lesz a felvett ember, ha az elsőnek nem felel meg a munka?
2014. márc. 12. 17:57
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
ilyet nem szokás...
2014. márc. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De mégis van ilyen...
2014. márc. 12. 18:11
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
akkor ha tudod, miért kérdezed...?
2014. márc. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván akit felvettek, mert nem akarnak úgy járni, hogy végül a jelöltjük nem fogadja el és mindenki másnak azt mondták, hogy nem őket választották. Szerintem ezért sem szoktak visszajelezni azoknak, akit nem vettek fel lustaság mellett. Engem gyakornoki munkára úgy vettek fel, hogy az interjú egy pénteki napon volt és letették a szent esküt, hogy keddig mindenképp visszaszólnak, mert rögtön kéne kezdeni. Ehhez képest egy hónap múlva hívtak, hogy felvettek. Szerintem felvettek valakit, csak ő valamiért nem vált be és ezért szóltak nekem.
2014. márc. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyan nincs, vagy ha mégis, csinálnak még egy kört, mert igazából nem döntöttek, vagy nem volt szó fizetési igényről. Ha van elsőszámú jelölt, annak tesznek ajánlatot, miért mondanák a másodiknak, hogy ha az elsőnek nem kell az állás, akkor vele fognak tárgyalni? Semmi értelme.
2014. márc. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!