Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állsáinterjún volt már veletek...

Állsáinterjún volt már veletek olyan, hogy valamit eltúloztatok, vagy valótlant állítottatok?

Figyelt kérdés

Érdekelnének itt a nagyobb hazugságok, pl. behazudni valami olyat, amihez nem értesz, és a kisebb elferdítések is, pl. te vezettél egy projektet, miközben csak részt vettél benne, stb.


Az olyanok is érdekelnének, ha végzettségre, gyerekre, házasságra, stb. kérdeztek rá, és ha ezek közül valamit letagadtatok. Végül pedig, hogy a munkát megkaptátok-e, és jól tettétek a kamuzást?



2014. márc. 5. 17:06
 1/9 A kérdező kommentje:
*állásinterjún
2014. márc. 5. 17:09
 2/9 SzarvasLászló ***** válasza:
Sohasem...
2014. márc. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hazug embert előbb utolérik...
2014. márc. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nem kamuztam, de biztonsági őrként, csak ezt az oldalamat emeltem ki.

Ha ABC eladót vesznek fel, akkor a gyakorlati helyemet emelem ki.

2014. márc. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2., sokan irtak itt gyakorin az egyik kerdesnel, hogy letagadtak pl. a gyerekvallalasra vonatkozo terveiket, vagy azt, hogy hazasok (persze ezt meg sem lehetne kerdezni elvileg, de sokszor megis megkerdezik). Egyebkent egyet ertek azzal, hogy nem eri meg hazudni, de nekem pl. van egy baratnom, akit kicsit "szepitett" az oneletrajzan, volt minimalis tapasztalata az adott teruleten, de tobbet mondott magarol, mikor szoltak neki, hogy jojjon be interjura, megtanult egy konyvet, ami errol szolt (tenyleg aktualis, hasznalhato tudas volt benne, ami eleg volt a gyakorlati alkalmazashoz), az interjun emiatt jol felelt a kerdesekre, felvettek, es most ott dolgozik, es nagyon elegedettek is vele, o is szereti.
2014. márc. 6. 09:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Én nem azt mondanám, hogy hazudni kell, de az előnyös oldaladat kell kiemelni.

Olyat ne hazudj, amit nem tudnál elvégezni. Mert akkor tényleg baj lesz, ha kiderül. Ha meg tudnád csinálni, akkor mondhatod, hogy csináltad, értesz hozzá.

Gyerek, család? Semmi köze hozzá a világon. Tőlem pl. legutóbb megkérdezték, hogy tervezek-e még gyereket. 38 éves vagyok, van 2 gyerekem, nem tervezek többet. De eléggé felháborított a kérdés, mert mi van, ha igen? Akkor nem vesz fel? És akkor nyilván nem vagyok olyan hülye, hogy erre igent mondjak. Akkor minek kérdezi meg? Teljesen felesleges.

Gyereket nem tudsz letagadni, mert később a családi kedvezményhez úgyis ki kell a papírokat tölteni. De ha megkérdezik, én azt szoktam mondani, hogy van gyerek, nem akarok többet. Ha tovább faggatóznak, szoktam mondani, hogy betegség esetén gyermekelhelyezés megoldott. De most ezt is vagy elhiszi, vagy nem. Szerintem rendkívül ostoba dolog ezeket megkérdezni, mert nem várhat el őszinte választ rá.

2014. márc. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én pl. hazudtam, konkrétan a fejvadász mondta nekem, hogy tegyem meg.

Multinál dolgoztam pénzügyes poziban, aki csinált már ilyet, az tudja, hogy a számviteli végzettség ehhez egyáltalán nem kell. Csak a programot kell megtanulni kezelni. Amikor kitettek, sehova nem akartak felvenni, mert nincs komplex könyvelésben tapasztalatom. Hasonló gombnyomogatós munkára sem. Ami teljesen értelmetlen, mert ahhoz aztán nem kell a tapasztalat.

Így végül beírtam, hogy dolgoztam kis könyvelőirodában, az első helyre felvettek, ahova jelentkeztem.

Nem bántam meg, és nem derült ki, mivel nem komplex könyvelést kellett csinálni. Csak már annyi a jelentkező, hogy nem tudják hogyan szelektáljanak.

2014. márc. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 first drop válasza:

Én eddig sosem hazudtam, az igazat mondtam, viszont a munkaadó helyen kamuztak a feltételekről és állapotokról, valamint nagy volt a hozzá nem értők száma stb. Ez a szakma egyébként a hobbym is, szerintem tűrhetően végzem a hobbymat, szeretem és van némi tapasztalatom. A munkáltató a próbanapon olyat várt el tőlem, amire én nem vállalkozom. Azt mondták, ha gyakorlok náluk és 1 hét után menni fog amit elvárnak, akkor felvesznek. Visszatáncoltam, mert meghaladta a képességeim és majd' belehaltam a próbanapba (mármint kis híján balesetem volt a rossz körülmények miatt!). Persze kérdezték, hogyan lehet ilyen végzettségem, hogy csinálhatom hobbyként, és talán nem vagyok a legjobb a szakmában, de én nem hazudtam nekik. Ők mondták, hogy nem kell nagy tudás. Sajnos viszont a legjobb barátnőm ott dolgozott, és nem akartam beszélni neki a felsülésről, de eljárt a szám, így úgy döntöttem, hazudok neki a helyről. Előadtam a sztorit, de más hellyel. Egy óra múlva a munkáltató felhívta őt, elmondta, hogy ott voltam, felsültem stb. és hogy barátnőm nem menne-e vissza. Nemet mondott,de segít nekik ember keresni, ezért kiírta a facebook-ra, hogy csak jól képzettek jelentkezzenek az állásra.

Nem azért hazudtam neki, mert azt hittem, haragudni fog a hely miatt, hanem azért, mert cikinek éreztem, és mert nem esik jól, hogy barátnőmet alkalmazták, de én a hobbymban sem vagyok annyira jó, miközben látom magam körül, hogy sok helyen nálam rosszabbak végzik a munkát (ami meglátszik egy idő után). Asszem, kikészít a munkanélküliség :) Hazudni rossz, és gáz, ha kiderül. Kétségbeestem, hazudtam és bebuktam.

2014. márc. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én max olyanokról, amiket úgysem tud objektíven felmérni.

Pl ezek, hogy jól dolgozik csapatban, jó kommunikációs készség stb... Természetesen minden vagyok együtt, maga a megtestesült tökély, de azt biztos nem fogom kamuzni, hogy felsőfokon beszélek franciául, ha úgysem.

2014. máj. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!