Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondtam, azóta a főnököm...

Felmondtam, azóta a főnököm még jobban szívat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

90%-ban az volt az oka a felmondásomnak, hogy az új főnököm állandóan csesztetett, mindig mindennel elégedetlen volt, kritizált, stb. Most, hogy felmondtam és megvan az új hely (nagyon tudni akarja, hova megyek, szinte csodálkozik,hogy találtam másikat) a felmondási időm alatt még szörnyűbb lett: múltkor éjfélig bent voltunk az irodában (ő munkamániás fiatal férfi, nincs élete csak a munka). Én is férfi vagyok, pár évvel idősebb tőle, viszont családfenntartó, kisbabával, hobbikkal, ezer más problémával. De gondoltam, jófej leszek és odateszem magam, ezért túlórázok, de mintha ezzel visszaélne, és ennek ellenére azzal vádol,hogy "engem nem érdekel a munka", csak pihenni járok be, nem akarok jó viszonyban elválni, stb.


Mi lenne a jó stratégia? Tényleg nem szívesen válok el haragban, viszont az az érzésem,hogy a hátralevő idő alatt túlóráztatni akar (utánam meg kivett 3 hét szabadságot, láttam a naptárját). Én viszont meg nem akarok az új helyre hullafáradtan beesni, arra is rá kellene készülnöm.


2014. márc. 13. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne hagyd magad. Te próbáltad kulturáltan, de ha nem megy, akkor ne erőltesd. Mégis mi lesz a következménye, ha visszautasítod a túlórát, kirúg? :/
2014. márc. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Ezen problémázol? Ha egész nap lábat lógatsz akkor sem tud mit csinálni.
2014. márc. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Menj el betegállományba.
2014. márc. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Felmondási idő alatt tuti nem maradnék éjfélig, úgyis el akarok jönni onnan. Legutóbb már a felmondási idő előtt sem dolgoztam normálisan.

Mondd meg neki, hogy ha tényleg rossz viszonyban akar elválni, akkor hazamész, aztán csinálhat nélküled, amit akar.

2014. márc. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Te nem vagy százas, már bocsánat.

Felmondási idő alatt szívatni egy dolgozót?

Ez annyira abszurd... Tojjál a fejére neki is, meg a cégnek is, hozz egy minimumot, oszt kész.

2014. márc. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A még hátralévő felmondási időre menj el betegállományba, röviden ennyi a megoldás. "Jófejnek" ebben a műfajban nem szabad lenni, a cégek nem azért vesznek fel embereket, mert ők is jó fejek, hanem profitot óhajtanak termelni velük.


Amúgy valóban túl sokat nem tud már csinálni akkor sem, ha egész nap kávézol.

2014. márc. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Persze, csak mégis jó lenne a lehető legjobb viszonyban elválni, pedig a héten majdnem ráborítottam az asztalt: a héten (miután a kérdést kiírtam:) ), írt sms-t este 10-kor, hogy másnap korán menjek be... bent voltam 7.30-ra, majd mikor 19.30-kor felhívott feleségem,h a babát már ő fürdette meg (így is 1 óra az út még a cégtől haza...), megkérdeztem a köcsögöt, hogy mégis meddig óhajtja még a jelenlétem, mire ő: "ezek szerint engem nem érdekel, hogy a munka legyen elvégezve, csak hogy mikor mehetek haza". Hát mondom, 12 órája vagyok bent, van más is az életemben a munkán kívül és holnap is lesz nap... erre kikelt, hogy jó, menjek, aztán holnap se csináljak semmit (állandó elégedetlenség...). Aztán otthagytam. Ő 22.30-kor még írt emailt, tehát legalább addig én is bent maradhattam volna mellette. Svájcban élek, itt egy új állásra jelentkezéskor kötelező referencialevelet mellékelnem, amit az előző munkaadóm állít ki. Ezért is fontos,hogy odategyem magam, de ez már a ló túloldala, teljesen elgurult a gyógyszere, ki akar préselni mindent belőlem. Annál is inkább gondolom, mert az utódom egy kezdő... és így nem tudja hozni a projektjét:) De most már az én stratégiám is az jövő héttől,h korán bemegyek, a kötelező 8.5 óra (+ebédszünet) után haza (így is 12 órát vagyok távol), eddigi túlórákat lecsúsztatva, aztán hello.

Nem értem, ezt a referencialeveles rendszert itt. Ha kifog valaki egy ilyen köcsögöt, akinek a szubjektív véleménye lesz a referencialevél, akkor végleg elvágok magamtól minden jó további álláslehetőséget a későbbiekben?

2014. márc. 15. 10:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt írtad, hogy már megvan az új hely. Akkor minek ez a referencia levél? Amúgy ez nem mellékes körülmény, hogy nem Magyarországról van szó...
2014. márc. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
4 évet húztam le itt, erről kellene egy jó reflevél is. A reflevél rendszert jónak találom alapjában, hiszen a munkaadónak elég nagy biztosítékot jelent, csak gyengéje az ilyen helyzet, mikor az előző munkáltató rosszindulatú és szubjektív. Kértek az új helyen is, de mondtam,hogy még nincs, nem tudok kérni, mert akkor nyilvánvaló lett volna, hogy másik állás után nézek..
2014. márc. 15. 10:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy idehaza nem vezetik ezt be ,mert a sok rosszindulatú főnök kb mindenhová elmarasztaló lehúzást írna ,csak hogy még egyszer keresztbetegyen a dolgozónak ,aki merészelte otthagyni az ő csodálatos cégét..
2014. márc. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!